Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Modoko, Google Earth’ ten gezilebilecek - - Basın Bülteni

Modoko, Google Earth’ ten gezilebilecek -

Tarih: 19.10.2011
Türkiye’nin mobilya üssü ‘Modoko’ artık Google Earth üzerinden gezilebilecek.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Modoko Genel Müdürü Turgay Görgel, “Bu uygulama sayesinde, insanlar evlerindeyken mobilyaları görebilecek, hatta dükkânların içinde sanal olarak yürüyebilecek” dedi.

Görgel, “Dünyada bir günde 450-500 milyon kişi aktif olarak Google Earth’ü kullanıyor. Bu projemiz sayesinde bünyemizde bulunan KOBİ’lerimiz dünyaya açılacak” ifadesini kullandı.

Mobilyanın başkenti Modoko, sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, bünyesindeki bütün mağazaların internet üzerinden gezilebildiği projeyi hayata geçirdi.

3dlocationearth.com şirketi ile anlaşan Modoko, dünyada günlük 450-500 milyon kişinin aktif olarak kullandığı Google Earth ile orta çapta KOBİ'lerini dünyaya açacak.

Modoko Genel Müdürü Turgay Görgel, 400'e yakın mağazalarını Google Earth üzerinden 3 boyutlu olarak projelendirdiklerini söyledi. Modoko'nun yüzde 70'ini Google Earth'e yerleştirdiklerini belirten Görgel, yüzde 30'luk kısmının da önümüzdeki dönemde sistemde olacağını açıkladı. Turgay Görgel, “Modoko Google Earth üzerinden kendisini üç boyutlu olarak tanıtabilecek. İlk aşamada şu an binalar görülüyor. Yakında mobilya dükkânlarının içi de görülebilecek, hatta dükkânların içinde sanal olarak yürünebilecek. Yürüyüş simülasyonu tam olarak sistem bittiğinde kullanılmaya başlanacak” diye konuştu.

KOBİ’LER DÜNYAYA AÇILACAK

Bu uygulamayla, sektöründe bilinirliği en üst düzeyde olan Modoko markasını çağın gereklerine göre geliştirmeye devam ettiklerini ifade eden Turgay, “Böyle bir projeye imza atmakla sadece mobilya değil, hizmet sektöründe de çığı açtık. Dünyada bir günde 450-500 milyon kişi aktif olarak Google Earth’ü kullanıyor. Bu projemiz sayesinde bünyemizde bulunan KOBİ’lerimiz dünyaya açılacak” ifadesini kullandı.

Sektörler:
Sayfa URL'si: