Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Modern Dans Derslerimize Kayıtlar Yılboyunca Sürmektedir! - Basın Bülteni

Adres: Teşvikiye Mah. Deryadil Sok. No:104 Giriş Kat Nişantaşı-Şişli(Teşvikiye Cami arkasında, Dia Market Yanındayız)

Telefon: 0212 296 30 15

Yetkili Kişi: Ayda Zorlu

Web: www.mavidans.com

Ekli Görseller & Dökümanlar

Modern Dans Derslerimize Kayıtlar Yılboyunca Sürmektedir!

Tarih: 16.08.2010
Modern Dans Hobi derslerimiz, Modern Dans-Çağdaş Dans ile Hobi düzeyinde ilgilenenler kadar, Konservatuarların Modern Dans Bölümlerine hazırlanan adaylara da açıktır.

Akademik bir dans ve sahne formu olarak Modern Dans; Klasik Bale ile birlikte diğer danslardan beden kullanımı ve felsefi duruşuyla ayrışmaktadır. Modern Dans bedensel ve zihinsel olarak oldukça fazla şey talep etmekle birlikte, katılımcının dünyaya bakış açısını ve duruşunu geri dönülmez bir şekilde değiştirmekte ve dönüştürmektedir.

Bedenini farklı şekilde hareket ettirmek isteyen, yeni bir hareket tarzı, yeni bir form ve bakış açısı arayışında olan herkes Modern Dans derslerimize katılabilir!

Derslerimiz her yaştan katılımcıya açıktır!

Modern Dans dikey hareket yanında, özellikle yapısında yer alan yatayda güçlü hareket tarzıyla diğer danslardan ayrışmakta ve katılımcıyı bedensel olarak zorlamaktadır.

Modern Dans 20. yüzyılın başında Avrupa ve ABD'de eş zamanlı olarak klasik akademik dansa tepki olarak doğmuş bir dans biçimidir. Bu yeni ve öncü dans biçimi klasik balenin hareket değerleri ve yapısına karşı çıkarken, kendi bedensel hareket ve anlatımını oluşturarak tamamen yeni bir dile ihtiyaç duymuştur. Bu anlamda Modern Dans, biçimsel dilini oluşturan kaynaklarının bir kısmını Antik Yunan'dan esinle yeniden yapılandırılan hareket formlarından alırken, diğer taraftan Doğu kültürü ve gösteri sanatlarından geniş bir şekilde yararlanmıştır.

Yer hareketleri Modern Dansın en karakteristik özelliklerinden birisidir. Klasik bale tekniğine tepki olarak dizlerin yaygın olarak bükük kullanımı ve çıplak ayakla dans, modern dansın ortaya çıkışında ayırt edici bir nokta teşkil etmiştir. Bunun yanında bedenin yerle olan ilişkisi ve düşme-kalkma biçimleri de modern dansın temel özelliklerindendir.

Mavidans Bale ve Dans Kursu'nun başlattığı Modern Dans dersi aynı zamanda Konservatuarların Modern Dans Bölümlerine Hazırlanan adaylar için de yılboyunca bir destek sağlamaktadır. Bunun yanında Stretching-Kondisyon dersimiz de bu programa destek olmaktadır.

İrtibat ve Rezervasyon İçin:
Mavidans Bale ve Dans Merkezi
Teşvikiye Mah. Deryadil Sok. No:104 Giriş Kat
(Teşvikiye Cami Arkasında, Dia Market Yanındayız)
Nişantaşı-İstanbul
Tel: 0212 296 30 15
GSM: 0532 403 51 73
www.mavidans.com
bilgi@mavidans.com

Sektörler:
Sayfa URL'si: