Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Modayla Tasarımı Buluşturan “Laundromat Pop-Up Shop“ 1 Eylül’de City’s Nişantaşı’nda Açılıyor… - Basın Bülteni

Modayla Tasarımı Buluşturan “Laundromat Pop-Up Shop“ 1 Eylül’de City’s Nişantaşı’nda Açılıyor…

Tarih: 01.09.2010
Modanın merkezi Nişantaşı'nın en gözde alışveriş Merkezi City's Nişantaşı; sanat, moda ve tasarımın buluştuğu yepyeni bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. City’s Nişantaşı ile ortaklaşa gerçekleştirilen "Laundromat Pop-Up Shop" etkinliği " Vogue Fashion's Night Out" kapsamında 1 Eylül'de açılıyor.

Genç Türk tasarımcıların Galata'da “Laundromat; mağaza içinde mağaza” konseptiyle oluşturdukları tasarımlar 1-16 Eylül 2010 tarihleri arasında City's Nişantaşı’nın en üst katında, "Laundromat Pop-Up Shop" etkinliği çerçevesinde hayat bulacak.

16 gün sürecek etkinlikte; Zeynep Tunuslu, Simay Bülbül,Günseli Türkay ve Müge Ersin gibi birçok ünlü tasarımcının eserleri sergilenecek. İstanbul Moda Akademisi ögrencilerinin de yer alacağı pop-up shop etkinliğinin kapanışı 16 Eylül akşamı Vogue'un "Fashion’s Night Out" kapsamında gerçekleştirilecek.

Wearable Art Sergisi City’s Nişantaşı’nda…

“Laundromat Pop-Up Shop"ın içinde 16 Eylül'e kadar yer alacak olan bir başka etkinlik ise "Wearable Art" sergisi. "Mozaik"in sponsorluğunda Charles/Ray Eames, Arne Jacobsen, Verner Panton, Antonio Citterio, Philip Starck gibi tasarımcıların mobilya ve aydınlatma tasarımlarıyla zenginleşen mekan'da deriden kağıda, keçeden tespih ipine birçok farklı malzeme ve teknik ile yapılmış, giyilebilir sanat eserlerinin yer alacağı sergi iyi bir tasarım anlayışıyla sanatla zanaati buluşturuyor. Serginin küratörleri ise Laundromat ortakları iki mimar Yasemin Özeri ve Öykü Thurston olacak.

"Fashion's Night Out" City’s Nişantaşı’nın büyülü atmosferiyle buluşuyor!

Daha önce Londra,Paris, NewYork gibi modaya yön veren şehirlerde düzenlenen "Fashion's Night Out" etkinliği İstanbul'da bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek. City’s Nişantaşı’nın etkileyici atmosferinde düzenlenecek bu gecede, etkinliğe katılan mağazalar kapılarını gece yarısına kadar açık tutacak. Bu geceye özel olarak “Laundromat Pop-Up Shop” ziyaretçilere bir kapanış partisi organize edecek.

City's Nişantaşı’nda yapılacak sanat, moda ve tasarımın buluştuğu "Laundromat Pop-Up Shop" etkinliği 2 hafta sürecek.

Katılan Tasarımcılar:


Zeynep Tunuslu, Simay Bülbül, Müge Ersin, Güneş Dericioğlu, Nihan Peker, Cashmere in Love, Günseli Türkay, Jale Hürdoğan, Çiğdem Akın, Nejla Güvenç, Umut Eker, Ümit Aybek, Özlem Erkan
Mariposa, Berna-Rana Canok, Deniz Kaprol, Öykü Thurston, Yasemin Özeri ve IMA öğrencileri.

Sergi Katılımcıları:

EtceTura (Ezra-Tuba), Devran Mursaloğlu, Zeynep Tunuslu, Siren Ertan, Simay Bülbül, Günseli Türkay, Nihan Peker, Öykü Thurston, Yasemin Özeri.

Sayfa URL'si: