Londra, Olimpiyatlardan Fazlasını Vadediyor!

Tarih: 28.06.2012
Avrupa’nın bir numaralı uçak bileti arama motoru Skyscanner, olimpiyat heyecanını Londra’da yaşayacaklar için alışıldık turistik yerlerin dışında, en az Londra’nın merkezi kadar tarihi olan ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerleri sıraladı. Tarihi dokusuyla ziyaretçilerine unutulmaz anlar vadeden Londra, hem olimpiyatları takip etmek, hem de keyifli vakit geçirmek isteyenler için ideal bir seçim.

Londra, 2012 Yaz Olimpiyatları’na hazır! 27 Temmuz – 12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan olimpiyatlara hazırlık sürecinde; caddeler ve dükkânlar yenilendi, misafirler için yeni otel ve konaklama imkânları sağlandı ve olimpiyat meşalesi, elden ele bütün İngiltere’yi dolaştı. Seyahat etmek isteyenlere 1000’i aşkın havayolunun milyonlarca rotası için en ucuz uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner; Türkiye’deki hava yollarının çok sık uçuş düzenlediği Londra’da alışılageldik turistik aktivitelerle sınırlı kalmak istemeyenler için, Kingston’dan Greenwich’e kadar çeşitli lokasyonları sıraladı.

Kralların baş tacı Kingston

Sakson krallarının taçlandırıldığı Kingston’ın, eski İngilizce’de “kralların çiftliği” anlamına geldiği düşünülüyor. 13. yüzyılda kurulan eski şehir merkezi günümüze kadar muhafaza edilmiş. David Mach tarafından 1988 yılında yapılmış, yan yatmış telefon kulübeleri heykeli de çok ilgi çekiyor.

Zaman, Greenwich’te başlar

Başlangıç meridyenine ismini veren bu kasaba, aynı zamanda Tudor Hanedanı’ndan pek çok soylunun doğduğu yer. Romalılar’dan beri tarih boyunca astronomi ve denizciliğin geliştiği yer olan Greenwich, Ulusal Denizcilik Müzesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Bu müzede haritalar, seyir ve gökyüzü gözlem araçları gibi denizciliğe dair pek çok tarihi eserle birlikte, dünyanın en büyük denizcilik kütüphanesi de bulunuyor.

Kraliyet ailesi de, Windsor sakinlerinden

Ortaçağ’dan beri kraliyet ailesinin ikamet ettiği saraylardan biri olan Windsor Sarayı’nın bulunduğu bu tarihi kent, aynı zamanda Prens William ve Prens Harry’nin okuduğu üniversite olan, Eton College’a da ev sahipliği yapıyor. Mutlaka görülmesi gereken tarihi dokusunun yanı sıra, 1996 yılında açılan Legoland, çocuklar için de çok keyifli dakikalar vadediyor.

Richmond’daki meşhur parka uğramadan dönmeyin

Thames Nehri’nin kenarında bulunan Richmond, eskiden geyik avı için kullanılan ve hala üç yüze yakın geyik barındıran Richmond Parkı’yla ziyaretçilerine unutulmaz deneyimler yaşatıyor. Ünlü İngiliz yazar Virginia Woolf’un ve Rolling Stones Grubu’nun solisti Mick Jagger’ın da uzun senelerini geçirdiği Richmond, Londra’nın ve İngiltere’nin en pahalı bölgelerinden biri. Bu sene Olimpiyatlar dâhilinde yapılacak olan bisiklet yarışı da, bu sene Richmond Parkı’nın içinden geçecek.

Freud Müzesi: Hampstead

Çoğunlukla entelektüel, liberal ve sanatçı kesimin tercih ettiği Hampstead, hala eski İngiliz kasabası görüntüsünü koruyor. Psikanalitik Kuram’ın kurucusu Sigmund Freud’un hayatının son yıllarını geçirdiği Hampstead’deki evi, şu günlerde bir müzeye dönüştürülmüş. Londra’nın en yüksek noktalarından biri olan ve yaklaşık 320 dönümlük Hampstead Parkı’ndan gözüken muhteşem Londra manzarası, Hampstead’den başka hiçbir yerde yok.

2012 Yaz Olimpiyat’larının gerçekleştiği Londra’yı ziyaret etmek isteyenler, Türk Hava Yolları’nın da haftada 40 kez uçuş düzenlediği Londra’ya en hızlı ve kolay yoldan, en uygun uçak bileti seçeneklerine Skyscanner.com.tr adresinden ulaşabiliyorlar.

Sektörler:
Sayfa URL'si: