Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
LEE / Make History 2 Fotoğraf Yarışması başlıyor - Basın Bülteni

LEE / Make History 2 Fotoğraf Yarışması başlıyor

Tarih: 23.03.2009
Ünlü jean markası LEE’nin, geçtiğimiz yıl düzenlediği 50 bin Euro ödüllü fotoğraf yarışmasının ikincisi LEE / Make History 2 başlıyor.

İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen ve 90 ülkeden 16 binin üzerinde fotoğrafın katıldığı yarışmada, büyük ödülü İtalya’dan 27 yaşındaki Rossella Dimichina "THE WEAK IN WONDERLAND" adlı çalışması ile kazanmıştı. Yarışmaya katılan 16 bin fotoğraf arasından, finale kalan 101 fotoğraf içinde, 7 Türk fotoğrafçısı da yer almıştı.

LEE’nin insanlara kendilerini cesurca ifade etmeleri, kendi hikayelerini yaratmaları ve harekete geçmeleri için 2007 yılında başlattığı interaktif Make History kampanyası kapsamında düzenlenen yarışmada, konu olarak sadece, “gerçek hayatlar, gerçek mekanlar ve gerçek insanlar” işleniyor.

18 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık olan yarışmada, fotoğraflarını kısa hikayeleri ile birlikte www.makehistory.eu adresine yükleyen herkes, 50 bin Euro’luk büyük ödül için yarışabilecek.

Dünyanın birçok ülkesinden, birbirinden farklı birçok kültürden gelen değişik hikayelerin objektif yansımalarının yarıştığı Make History’de, Türkiye’den de 7 olmak üzere finale kalan 101 fotoğraf, www.makehistory.eu sitesinde halen sergileniyor. Kültürlerarası bir buluşma noktasına dönen sitede ayrıca ikinci yarışma ile ilgili de bilgiler yer alıyor.

Etiketler: lee , make history , fotoğraf , yarışma , jean , marka
Sayfa URL'si: