Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Kızlar Banvit’le Okula 2010 Takvim Projesi - Basın Bülteni

Kızlar Banvit’le Okula 2010 Takvim Projesi

Tarih: 30.12.2009
2010 yılına girerken ülkemizde belirli kesimlerde hâlâ eğitim olanaklarına ulaşmakta güçlük çeken, bu olanaklardan mahrum kalan veya maksatlı olarak bırakılan kız çocuklarımız bulunuyor. Maalesef bu durum doğu bölgelerimizde olduğu gibi batıda da, özellikle yoğun göç alan kentlerimizde gittikçe çoğalıyor. Oysa daha çağdaş bir ulus olabilme yolunda toplumun genel eğitim seviyesinin yükseltilmesinin yanısıra eğitimli kızlarımızın sayıca artmasının toplumumuza katacağı olumlu etkiler aşikar.

Üretim merkezimizin bulunduğu Balıkesir’in Bandırma ilçesi de göç ve dolayısıyla kız çocuklarının okula gönderilmemesi sorunundan payını almış yerleşimlerimizden biri. Bizler bu sorunun çözümüne yakın çevremizden başlayarak katkıda bulunmak üzere, 2007 yılında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bandırma Şubesi ile birlikte bir proje geliştirerek destek vermeye başladık.

“Kızlar Banvit’le Okula” projesi bu işbirliğinin sonucu olarak doğdu. İlk yılımızda Bandırma’nın göç alan semtlerinden, titiz çalışmalar sonucunda gerçekten ihtiyacı olduğunu saptadığımız ailelere ulaşarak, 50 kızımızla yola koyulduk. Sonraki yıl bu rakamı 100’e yükselterek uygulamayı daha geniş bir kesime yaydık. Bu yerel kapsamlı projede çocuklarımıza sadece maddi destekte bulunmuyoruz. Çağdaş Türkiye’nin çağdaş kızları olabilmeleri için onları pek çok sosyal aktiviteye dahil ediyor ve en önemlisi ebeveynleriyle biraraya gelip, çeşitli eğitim toplantılarıyla anne-babaların bilinç düzeylerini ve farkındalıklarını arttırmaya gayret ediyoruz. İnanıyoruz ki eğitim alan kızlarımız gelecekte yüksek okullara giderek kendileri gibi öğrenen, başaran ve birey olan nice kızlar yetiştirecekler.

Fotoğraf çekiminden, konsept geliştirme ve tasarımına ve hatta baskısına kadar tamamen gönüllülerin destekleriyle hazırlanan bu takvim çalışmasıyla kızlarımızın gözlerindeki ışığı ve mutluluklarını sizlerle paylaşabilmek istedik.

2010 yılının daha çok kızımızın okullu olduğu bir yıl olması dileklerimizle...

Mutlu ve sağlıklı seneler,

İlgi Görener
Fatih Göçen
Kurumsal Gelişim ve iletişim Direktörü Basın Yayın Ass.


Etiketler: banvit , aktivite , bandırma , okul
Sayfa URL'si: