Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Kıta Ulaştırma’dan Lojistik Öğrencilerine Burs - Basın Bülteni

Telefon: 0212 278 11 13

Fax: 0212 278 12 38

Yetkili Kişi: Alp Serdar Aktürk

Web: www.kita.com.tr/tr/

Ekli Görseller & Dökümanlar

Kıta Ulaştırma’dan Lojistik Öğrencilerine Burs

Tarih: 23.12.2009
Kapıdan kapıya gerçekleştirdiği ağır yük taşımacılığı ve proje yüklemeleri konusunda Türkiye’nin lider lojistik şirketlerinden biri olan Kıta Ulaştırma Hizmetleri, lojistik sektörünün geleceğine tam destek veriyor. Kıta Ulaştırma, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Yüksek Okulu’ndan 10 öğrenciye düzenli olarak burs vermeye başlıyor.

Okul yönetimi ve KITA yetkilileri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda 23 öğrenci arasından seçilen 10 başarılı genç, mezun olana kadar her ay belli bir meblağda burs alacak. Okul tarafından düzenli olarak KITA’ya, öğrencilerin durumu ile ilgili raporlar gönderilecek. Sınıfta kalan, okulu bırakan ya da disiplin suçu alan öğrencilerin bursu iptal edilebilecek.

Birçok sektörde olduğu gibi lojistik sektöründe de kalifiye eleman sıkıntısı çekildiğine dikkat çeken KITA Ulaştırma A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ataman, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; önümüzdeki yıllarda bursiyer sayısını artırarak lojistik sektörünü hak ettiği seviyelere çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Sayfa URL'si: