Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Kıta rekorları zorluyor - Basın Bülteni

Telefon: 0212 278 11 13

Fax: 0212 278 12 38

Yetkili Kişi: Alp Serdar Aktürk

Web: www.kita.com.tr/tr/

Ekli Görseller & Dökümanlar


Kıta rekorları zorluyor

Tarih: 04.08.2009
Ağır yük ve proje taşımacılığında Türkiye’nin önde gelen lojistik şirketlerinden olan KITA ULAŞTIRMA A.Ş, taşıması deneyim isteyen bir nakliyeye daha imza attı. Yaklaşık 300’er ton ağırlığındaki iki trafoyu Gebze’den Derince limanına taşıdı.

Kuzey Afrika’da bir enerji santrali için özel üretilen dev trafolar, 20 dingilli hidrolik araçlar ve özel askı sistemi ile taşındı. Yaklaşık 50 kilometrelik alanda bulunan köprülerin altından geçemeyen malzemeler için seyyar vinçler kuruldu. 1x500 ve 1x700 tonluk mobil vinçlerle özel askı sistemine aktarılan trafolar Derince limanına ulaştı. Buradan gemiye yüklenen Türkiye’de üretilen iki trafo, Cezayir’e gönderildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan KITA Ulaştırma Hizmetleri Genel Müdürü Emre Eldener, şunları söyledi: “Birçok sektörde olduğu gibi lojistik sektöründe de ihtisaslaşma son derece önemli. KITA olarak ağır yük ve proje taşımacılığında deneyimlerimiz hızla artıyor. Türkiye’de bu tür uzmanlık gerektiren taşımacılığı gerçekleştirebildiğimiz için son derece mutluyuz.”

Sayfa URL'si: