Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Kıta Lojistik ’ten ilk üç ayda 6 bin tonluk dev taşıma - Basın Bülteni

Yetkili Kişi: KITA Lojistik

Ekli Görseller & DökümanlarKıta Lojistik ’ten ilk üç ayda 6 bin tonluk dev taşıma

Tarih: 08.03.2012
Türkiye’nin proje taşımacılığında önde gelen lojistik firmalarından biri olan Kıta Logistics yılın ilk üç ayında önemli işlere imza atmaya devam ediyor. Toplam ağırlığı yaklaşık 6 bin ton olan malzeme deniz yolu ile Finlandiya ve Fransa’dan yüklendi.

İstanbul Tuzla Tersanelere taşınan dokuz adet jeneratör ve dokuz adet dizel motor, enerji gemilerinde kullanılmak üzere özel üretildi. Her biri 325 ton olan bu motorların nakliyesi sırasında kaldırma kapasitesi 700 ton olan vinçli özel proje gemileri kullanıldı. MAN şirketinin ürettiği en büyük tip olan motorlar enerji gemilerine monte edilecek. İnşası tamamlanan enerji gemileri, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya ülkelerinde elektrik üretiminde kullanılacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kıta Logistics Genel Müdürü Emre Eldener: “Taşınması fiziksel olarak mümkün olan her şeyi taşıyabiliyoruz. Proje taşımacılığında dünya firmaları ile rekabet eden yüzde 100 Türk sermayeli bir lojistik şirketiyiz. Global partnerlerimiz ülkelerinin bu konuda en iyi firmaları. Ayrıca proje ekibimizdeki arkadaşların tamamı lojistik eğitimi almış kişiler ve mühendislerden oluşuyor. Amacımız Türk yatırımcılara hak ettikleri en üst düzeyde hizmeti vermek”

KITA Ulaştırma Hizmetleri Ticaret A.Ş.

Koçman Cad. No:33 Güneşli / İstanbul - TURKEY

Sayfa URL'si: