Kenya Dışişleri Bakanının eşi Central Hospital’ı seçti.

Tarih: 28.03.2012
Central Hospital‘da ciddi bir operasyon geçiren Kenya Dışişleri Bakanı Moses Wetangula‘nın eşi Phylis Wetangula, tedavisi için neden Türkiye’yi ve hastanemizi tercih ettiğini kendisiyle gerçekleştirilen röportajda aktardı.

Açıkçası, ameliyattan önce çok endişeliydim ve korkuyordum. Kenya’daki doktorumla da sürekli fikir alışverişi yapıyordum. Fakat Türkiye’ye daha önce ziyaret amaçlıgeldiğimde genel kontrolüm sırasında hastalığımın görüntüleme ve kan testleri ile tespit dolayı bende bir güven oluştu. Central Hospital yetkilileriyle bir ay gibi bir süre yazışma yaptıktan sonra ameliyat için en uygun zamanı belirleyerek hızlıca eşim ve çocuklarımla birlikte Türkiye’ye ameliyat için geldim.

Phylis Wetangula

Kenya Dışişleri Bakanı

Moses Wetangula’nın eşi

Merhaba Sayın Pyhlis Wetangula, öncelikle geçmiş olsun. Ameliyata nasıl karar verdiğinizi ve sonrasındaki gelişmeleri bizimle paylaşırmısınız?

Merhaba, öncelikle tüm ekibe teşekkür etmek isterim. Central Hospital’de çok iyi bir tedavi gördüm. Buradaki herkes çok dost canlısı. Ameliyattan birkaç ay önce Türkiye‘ye gerçekleştirdiğimiz ziyaret esnasında ilk teşhis konuldu ve ameliyat olmam gerektiğine karar verildi. Endişeliydim. Ameliyat olmaya karar verirken hastanenin yüksek kalitede bir kadroya sahip olması ameliyatım için çok önemliydi. Kadın doğum doktorum, anestezi doktorum ve hemşireler bütün süreç hakkında beni detaylı olarak bilgilendirdikleri için korkularım azaldı ve beni rahatlattılar. Kişinin kendisini emin ellerde olduğunu bilmesinden daha rahatlatıcı birşey yok.

Ameliyat sonrasını nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Ameliyat sonrası hastanede yatışım devam ederken hemşire çağrı butonuna her bastığımda inanılmaz hızlı bir şekilde çağrım yanıtlandı, bu benim memleketimde olmayan bir uygulama. Aynı zamanda hemşirelik bakımı konusunda çok iyi profesyonel bir ekip var. Hiçkimseden “yorulduk” kelimesini duymadım, sınırsız bir şekilde her isteğime cevap verilmeye çalışıldı;hekimler, hemşireler ve diğer tüm personel. Bütün ekip, mahremiyetime özen göstererek çalışmalarını yürüttüler. Tedavim esnasında bir hasta olarak beni mutlu eden diğer bir detayı da sizinle paylaşmak isterim. Central Hospital, son derece konforlu ve temiz olduğu gibi aynı zamanda lezzetli bir diyet mutfağına da sahip. Yemek listesi oluşturulurken hastaların isteğinin sorulması çok güzel bir uygulama. Türk insanı çok sıcak kanlı. Hastane koridorunda yürürken tanımadığım hastalar bile nasıl olduğumu soruyorlardı. Kendi ülkemden binlerce kilometre uzakta etrafımda bu kadar ilgili ve moral veren insanların bulunması benim iyileşme sürecimi olumlu yönde etkiledi.

Central Hospital‘ı tüm yabancı hastalara tavsiye edeceğim….

Central Hospital, kendini kanıtlamış ve yüksek kalitede tıp hizmeti sunan bir hastane. Kesinlikle yabancı hastalara tavsiye edeceğim bir yer. Kendilerini evlerinde gibi hissedeceklerinden ve iyi bir bakım hizmeti alacaklarından şüphe duymasınlar. Yatışım boyunca hem arayarak hem de çiçek göndererek benimle yakından ilgilenen dış işleri bakanı Sn. Ahmet Davutoğlu’na teşekkür ederim. Aynı zamanda Kenya Fahri Konsolosu Sn. Bilal Alkoç’a özellikle teşekkür ederim. Her gün ziyarete gelerek tıbbi durumumu yakından takip etti. Ve tedavimin tüm süreçlerinde beni hiç yalnız bırakmayan her konuda yardımcı olan Hastane Kalite Direktörü Sn. Medine Budak‘a çok teşekkür ediyorum

Sayfa URL'si: