Kariyer panayırı kriz dinlemiyor

Tarih: 18.05.2009
Yaklaşık 50 firmanın katılımcı olacağı 3.Ulusal Kariyer Panayırı 28-29 Mayıs 2009 tarihlerinde Harbiye Askeri Müze’de gerçekleşecek.

Türkiye’nin özel sektör işverenleri ile insan kaynağının buluştuğu en büyük fiziki ortam olan 3.Ulusal Kariyer Panayırı PERYÖN tarafından gerçekleştiriliyor. Son 4-5 aylık veriler Türkiye’nin ciddi işsizlik oranları gösterdiğini kanıtlasa da, kriz ortamından çıkışın ilk sinyallerini veren en önemli etkinlik olarak Ulusal Kariyer Panayırı ön plana çıkıyor. Yaklaşık 50 özel sektör firmasının iki gün boyunca 6000’den fazla aday ile görüşeceği ve CV toplayacağı bu etkinlikte, istihdam oranlarının önümüzdeki aylarda artacağının sinyalleri veriliyor. Temel giriş seviyeleri ve orta kademe yöneticiliğe kadar olan tüm pozisyonlar için insan kaynağı arayışlarını 3.Ulusal Kariyer Panayırı’na konsantre eden firmalar görüşlerini; “Bu kadar çok veri ve datayı başka hiçbir yerde aynı anda bulamayacağımızı biliyoruz. Özellikle ekonomik canlanmanın başlayacağını öngördüğümüz Eylül – Ekim ayları için şimdiden açık pozisyonlara yönelik arayışlarımız konusunda harekete geçmemiz gerektiğinin farkındayız” şeklinde dile getiriyor.

Firmaların %85’inin aradıkları özelliklere sahip pek çok katılımcı ile bir araya gelme şansı bulduğu 3.Ulusal Kariyer Panayırı’na bu sene Turkcell Akademi, CarrefourSa, Amerikan Hastanesi, Anadolu Sigorta, Kuveyt Türk, Aviva Sigorta, AvivaSa Emeklilik, Çalık Holding, Sabah İşte İnsan, Çelebi Holding, Çırağan Palace, Finans Bank, Fortis Bank, Frito Lay, Lufthansa, Migros, Nobel, ReMax, Shaya Group, Şekerbank, TEB, TeknoSa, Wall Street, Yapı Kredi Sigorta ve YKM gibi pek çok firma katılımcı olarak yerlerini alıyor.

Bu sene pek çok ilke imza atacak olan Kariyer Panayırı öncesinde PERYÖN, tüm üniversite kulüplerini bir araya getirerek, onlara Kariyer Panayırı’nda neleri görmek istediklerini sordu. Gerçekleştirilen buluşmada öğrenciler şirketlerin panayır vasıtasıyla kendilerine taktik vermelerinin, aktif olarak katılımın gerçekleştirileceği grup oyunlarının olmasının çok etkili olacağını belirtti. Ayrıca, içeriği ve konu başlıkları katılımcılar arasında yapılan anket çalışmaları ile belirlenen 3. Ulusal Kariyer Panayırı böylece, şirketlere belirlenmiş konu başlıklarında kendilerini anlatma fırsatı sunarken, katılımcıların da iş hayatı ile ilgili bilmek istedikleri ve öncelik verdikleri konuları uzmanlarından öğrenmesini sağlayacak.

3.Ulusal Kariyer Panayırı çerçevesinde bu sene bir ilke daha imza atılarak, üniversitelilerin bir problemi ele alışını, değerlendirişini, bu süreçlerdeki zaman ve stres gibi olgularla mücadele edişini eş zamanlı olarak gösterebilecekleri ve bu sayede yeteneklerini canlı olarak sergileyebilecekleri “Göster Kendini” isimli bir yarışma gerçekleştirilecek. “Göster Kendini” yarışması firmalara genç yetenekleri sıcak temas ile keşfetme fırsatı sunarken, gençlere de firmalara yeteneklerini gösterebilme imkanı sağlayacak. Yarışmaya başvurular www.kariyergenc.com üzerinden yapılabilecek.

Doğru personeli en doğru şekilde bulmak isteyen işverenler ile iyi bir kariyer için doğru adımı atmak isteyen katılımcıları bir araya getirecek olan PERYÖN 3.Ulusal Kariyer Panayırı, 28-29 Mayıs 2009 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müzesi’nde düzenlenecek. Panayır ile ilgili tüm detaylara www.kariyerpanayiri.com adresinden ulaşılabilir.

Sayfa URL'si: