Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Kariyer.net’in “Dikkat İş Çıkabilir“ adlı kariyer turu başlıyor - Basın Bülteni

Kariyer.net’in “Dikkat İş Çıkabilir“ adlı kariyer turu başlıyor

Tarih: 30.03.2009
Kariyer.net’in gerçekleştirdiği “Kariyer Turu” ülkemizin farklı şehirlerini dolaşmaya bu yıl da devam ediyor. Kariyer Turu kapsamında özel donanımlı bir araçla farklı illeri ziyaret edecek olan Kariyer.net uzmanları, iş arayanlara ve öğrencilere kariyerleri konusunda yardımcı olacak bilgiler aktaracaklar. Toplamda 24 noktaya ulaşmayı hedefleyen Kariyer.net’in ilk durağı 28 Mart 2009 tarihinde İzmir olacak. 25 Nisan’da Tekirdağ’da tamamlanacak olan ve toplamda 1.5 milyon kişiye ulaşmayı hedefleyen Kariyer Turu, 20 farklı şehir, 21 üniversite ve 3 alışveriş merkezini kapsıyor. Kariyer Turu ziyaret ettiği her noktada iş arama, iş bulma ve kariyer planlama gibi konulara ışık tutacak.

Geçtiğimiz yıl 1.000.000 kişiye kariyerleri hakkında yönlendirici bilgiler aktarılan Kariyer Turu katılımcılarını bu sene pek çok yenilik bekliyor. Eğitmen tiyatrocular tarafından hazırlanan ve oynanan “Bu Nasıl Mülakat!” eğitim-gösterisi de bunlardan biri. Eğitim-gösteri etkinliği aracılığıyla mülakat anında yapılması ve yapılmaması gerekenlerle birlikte başvuru sonrasında yaşananlara mizah dolu bir dille değinilecek. Böylece gençlerin iş arama ve kariyer başlangıç sürecinde yaşanabilecekleri çok daha kolay kavrayabilmeleri hedefleniyor.

Kariyer Turu kapsamında, Kariyer.net ile ilk kez tanışacaklara büyük kolaylıklar sunuluyor. Kariyer Turu’nun özel aracını ziyaret edenler, Kariyer.net ve hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilecekler. En son teknolojiyle özel olarak donatılan tur aracındaki dizüstü bilgisayarlar üzerinden Kariyer.net sitesine doğrudan erişim imkanı da bulunuyor. Ziyaretçiler aynı zamanda Kariyer.net’e nasıl üye olabileceklerini ve ne şekilde özgeçmiş oluşturacaklarını öğrenecek, iş fırsatlarına erişme yöntemleri hakkında uzmanlardan bilgi alabilecekler. Kariyer.net hizmetlerinden zaten yararlanmakta olanlar ise siteyi en ayrıntılı şekilde nasıl kullanabileceklerini, iş arama ve kariyer gelişimi noktasında ihtiyaç duydukları bilgilere nasıl erişebileceklerini öğrenecekler.

Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz
, Kariyer Turu hakkında şu bilgileri veriyor: “Düzenlediğimiz Kariyer Turu ile gençlerimize kariyerleri için artı bir değer sunmayı hedefliyoruz. İş görüşmesi, mülakat, doğru iş seçimi gibi konular elbette önemli ve turumuzda yer alan uzmanlarımız katılımcılara bu konularda ayrıntılı bilgi aktaracaklar. Ancak gençleri farklı konularda bilinçlendirmek de büyük önem taşıyor. Bu nedenle de stajın ve yarı zamanlı işlerin önemini anlatıyor, onları staj yapmaya teşvik edeceğiz. Sadece staj iş ilanlarına yönelik staj.kariyer.net sitemizin avantajlarına dikkat çekerek, kullanıma sunduğumuz diğer yenilikleri tanıtacağız. Örneğin, KariyerSMS ve KariyerWAP ile mobil ortamda sunduğumuz hizmetlerin en verimli şekilde nasıl kullanılabileceğini anlatacak, gençlere kariyer tavsiyeleri vermek için hayata geçirdiğimiz KariyerTV.net sayfalarımızdaki online videoları kullanmanın avantajlarından söz edeceğiz. Tüm bu çalışmalarımız, gençlerimizin iş yaşamlarına iyi bir başlangıç yapmaları ve kariyer adımlarını kendileri için en doğru şekilde atmalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturuldu. Kendi alanımızın lider markasıyız ve bu nedenle de üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Turumuza katılan gençlere daima rafine, geniş kapsamlı ve yönlendirici bilgiler aktaracak, gelecek yaşamlarına yönelik yaratıcı bir vizyon oluşturmalarını sağlayacağız.”

20 farklı şehir, 21 üniversite ve 3 alışveriş merkezini kapsayan Kariyer Turu’nun durakları ise şu şekilde sıralanıyor:

28 Mart 2009 Cumartesi İzmir Kipa Alışveriş Merkezi

30 Mart 2009 Pazartesi İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi

31 Mart 2009 Salı Denizli Pamukkale Üniversitesi

01 Nisan 2009 Çarşamba Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi

02 Nisan 2009 Perşembe Konya Selçuk Üniversitesi

03 Nisan 2009 Cuma Antalya Akdeniz Üniversitesi

04 Nisan 2009 Cumartesi Antalya 5M Migros Alışveriş Merkezi

06 Nisan 2009 Pazartesi Adana Çukurova Üniversitesi

07 Nisan 2009 Salı Kayseri Erciyes Üniversitesi

08 Nisan 2009 Çarşamba Yozgat Bozok Üniversitesi

09 Nisan 2009 Perşembe Kırıkkale Kırıkkale Üniversitesi

10 Nisan 2009 Cuma Çorum Hitit Üniversitesi

11 Nisan 2009 Cumartesi Ankara Atılım Üniversitesi

13 Nisan 2009 Pazartesi Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi

14 Nisan 2009 Salı Sakarya Sakarya Üniversitesi

16 Nisan 2009 Perşembe İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi

17 Nisan 2009 Cuma İstanbul İstanbul Ticaret Üniversitesi

18 Nisan 2009 Cumartesi İstanbul İstanbul Ticaret Üni / Optimum Alışveriş Merkezi

20 Nisan 2009 Pazartesi Kocaeli Kocaeli Üniversitesi

21 Nisan 2009 Salı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

22 Nisan 2009 Çarşamba Çanakkale Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

23 Nisan 2009 Perşembe Edirne Trakya Üniversitesi

24 Nisan 2009 Cuma Kırklareli Kırklareli Üniversitesi

25 Nisan 2009 Cumartesi Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi

Sayfa URL'si: