İstikbal, Bellona ve Mondi ürünlerine KDV indirimi

Tarih: 30.03.2009
Bünyesinde mobilya sektörünün öncü markalarını bir arada bulunduran Boydak Holding mobilya grubu, İstikbal, Bellona ve Mondi markalı mobilya ürünlerinin fiyatlarını yeni KDV oranında indirdi. Markalar 3 ay süreyle yüzde 18’den yüzde 8’e çekilmesine paralel olarak, ürün fiyatlarını tüketiciye indirimli olarak sunacak.

Mobilya sektöründen 5 maddelik ekonomik önlem paketinin açıklanması ile ilgili açıklama yapan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak “KDV'nin 3 ay süreyle yüzde 8'e indirme kararı alınması bizlere büyük moral oldu. Mobilya sektöründe 250 bin aile geçiniyor. Dolayısıyla bu işten 1 milyon kişi doğrudan etkileniyor. İşlerimizde tıpkı otomotiv sektöründe olduğu gibi patlama olacak. Evlenemeyenler ve eşyasını değiştiremeyenler için çok büyük bir fırsat. Son aylarda biriken stokların kısa sürede eriyeceğini düşünüyoruz. Ülkemizde iç piyasayı canlandırmak suretiyle bu ekonomik durgunluğu daha az sıkıntı ile atlatabiliriz. Hükümetimizin bu anlamda almış olduğu 5 maddelik önlem paketinden memnunuz.''dedi.

İndirim uygulanacak İstikbal, Bellona ve Mondi markalarının ürünleri arasında yatak odasından yemek odasına, oturma grubundan , kanepelere kadar bir çok ürün yer alıyor. Tüm Türkiye’deki İstikbal, Bellona ve Mondi mağazaları, KDV oranının düşürülmesinden kaynaklanan indirimli fiyatları uygulamaya başladı.

Etiketler: istikbal , bellona , mondi , kdv , indirim , mobilya
Sayfa URL'si: