Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
IRTA Ünlüler Kulübü’nde İlk Türk - Basın Bülteni

IRTA Ünlüler Kulübü’nde İlk Türk

Tarih: 06.10.2008
Avrupa'da ve Türkiye'de barter sektörünün lideri olan, yerel ve uluslararası alanda faaliyet gösteren ve barter sistemini kullanan on bin katılımcı üyesi bulunan Türk Barter'ın Yönetim Kurulu Başkanı M.Sırrı Şimşek, Dünya Barter Birliği (IRTA) tarafından barter ve ticaret sektörünün en yüksek onurlandırma mevkii olan "Ünlüler Kulübü" ne (Hall Of Fame) seçilen ilk Türk oldu.

Dünya Barter Birliği (IRTA) sözcüsü Ron Whitney, 24 Eylül ayında Orlando Florida yakınlarında Westgate River Ranch'te yapılan ve ticaret oscarlarının da verildiği 29. IRTA Toplantısı'nda M. Sırrı Şimşek 2008 Ünlüler Kulübü'ne seçildiği açıklandı. Ticaret hayatının ve barter endüstrisinin en yüksek onurlandırma mevkii olan Ünlüler Kulübü'ne seçilen üstün profesyonel karakter ve etik davranışlara sahip kişiler, sanayinin ve ticaretin tartışmasız liderleri olarak kabul ediliyorlar. Ünlüler Kulübü'ne kabul edilenlerin en az on sene kesintisiz sektöre hizmet vermiş, ciddi ticari başarılar elde etmiş ve hacim yakalamış, tüm sektöre gözle görülür ve spesifik katkılar sağlamış olmaları gerekiyor.

IRTA sözcüsü Ron Whitney yaptığı açıklamada, "Sırrı Şimşek, gerçek anlamda ticaret hayatı ve barter endüstrisine evrensel çerçevede katkıda bulunmuştur. Endüstrimiz onu onurlandırmaktan çok büyük gurur duymaktadır. Bu vesile ile bir kez daha belirtmem gerekiyor ki IRTA'nın seçimi sadece barter kavramını değil, global anlamda tüm ticaret hayatını kapsayan endüstri üstü bir evrenselliği yansıtmaktadır. Zaten esas vurgulanması gereken hususda budur." şeklinde konuştu. Yapılan açıklamada konuşan IRTA Başkanı David Wallach ise duygularını, "Mehmet Sırrı Şimşek'i, Ünlüler Kulübü'ne girmeyi hak etmiş ve kulübe seçilmiş olmasından dolayı içtenlikle kutluyoruz. Sırrı Şimşek, global anlamda ticaretin ve barter endüstrimizin sahip olabileceği en yüksek meziyetlere sahip olduğunu bir kez daha göstermiş ve geri dönülemez bir şekilde ismini altın harflerle "Ünlüler Kulübü" ne yazdırmıştır" şeklinde dile getirdi. M. Sırrı Şimşek Hakkında 1963 yılında doğan M.Sırrı Şimşek, Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Finans Bölümü''nde tamamlamıştır.

Uluslararası Barter Broker Eğitimini (Certificate Trade Broker) ABD'de almış olan Şimşek''in, "Barter İşlemleri ve Muhasebeleştirilmesi" isimli kitabı, İstanbul Üniversitesi tarafından tez olarak kabul edilmiştir. Bu kitap, Barter konusundaki ilk akademik çalışmadır. Aynı zamanda "Parasız Ticaret Barter isimli yayınlanmış bir eseri de bulunmaktadır. M.Sırrı Şimşek, 2000 yılında merkezi Washington''da bulunan Dünya Barter Vakfı Başkanlığı''na, Dr. Paul Suplizio''dan sonra oybirliği ile seçilmiştir. M.Sırrı Şimşek, Dünya Barter Birliği (IRTA) Yönetim Kurulu Üyesi olmasının yanı sıra IRTA Europe, Kurucu Üye - Yönetim Kurulu Üyesidir. Küresel ve stratejik düşünce, çevre, toplum ve müşteri odaklılık, kaynaklara saygı ve verimlilik, bilimsellik ve bütünsel kalite, uzlaşma, değişim ve paylaşım değerlerini Türk Barter''ın temel değerleri olarak kabul eden M.Sırrı Şimşek, bu değerler aracılığı ile Barter''ın Türk ekonomisine güç katmasını amaçlamaktadır.

Aktif bir uluslararası konuşmacı olan M. Sırrı Şimşek, modern barterın ekonomik getirileri konusunda Avrasya Ekonomik Toplantıları, Stroheim Vakfı Konferansı, Uluslararası Kalder Organizasyonu ve ESBAS Konferansları'nda brifing ve eğitimler vermiştir. M. Sırrı Şimşek'in endüstrideki başarılarının arasında; 'Parasız Ticaret – Barter' adlı eğitim kitabı, IRTA Global Yöneticiler Kurulu'nda ve IRTA Etikler Komitesi'nde yöneticilik, Swipe Teknolojisi'ni barter alışverişlerinde ilk kez kullanmak ve tüm üyelerinin yararına barter sisteminin standartlarının oluşturulması için hükümet ile birlikte çalışmak yer almaktadır.

Sayfa URL'si: