Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
İksir Resort Town Daday’da 2. Binicilik Şöleni başlıyor - Basın Bülteni

İksir Resort Town Daday’da 2. Binicilik Şöleni başlıyor

Tarih: 03.09.2012
Türkiye Binicilik Federasyonu’nun düzenleyeceği, Atlı Dayanıklılık Yarışmaları, Engel Atlama ve Mini Derby Çalışma Parkurları, 8 ile 9 Eylül 2012 tarihlerinde, Kastamonu- Daday’da İksir Binicilik Tesisleri’nde gerçekleşecektir. Çevre İl Valiliklerinin ve KUZKA’nın da desteklediği ulusal yarışlarda 40 civarında binici yarışacaktır. Yapılan yarışmalarda, Birincilik Ödülleri, 1500 ile 3500 TL aralığındadır.

Türkiye Binicilik Federasyonu ve İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası işbirliği ile bölgede birincisi geçen yıl düzenlenen ve tekrar İksir Binicilik Tesisleri’nde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ulusal yarışların, geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.

Kapalı ve açık manejleri ile binicilik alanında ülkemizin sayılı Tatil ve Yaşam mekanları ve tesisleri arasında yer alan İksir Resort Town’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek yarışlar ile, Daday’ın atlı sporlarda ilk sıralarda yer alması hedefleniyor.

Profesyonel biniciler yetiştirilmesi hedefleniyor

İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası, 50’nin üzerindeki aktivitesi ile misafirlerinin yaşamına renk katmaktadır. Bu aktivitelerden biri de, kapalı ve açık manejde profesyonel binicilik eğitimleri verilmesi, manejlerde yapılabilen serbest binişlerin yanı sıra doğada yapılan atlı safarilerdir.

Bu spora gönül veren Profesyonel biniciler yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası Yönetim Kurulu Başkanı İksir Aydın, şunları söyledi:

“İşletmemizde, profesyonel eğitmenler tarafından binicilik eğitimleri, faaliyete başladığımız günden itibaren devam ediyor ve profesyonel biniciler yetiştirmeyi sürdürüyoruz. Nitekim Türkiye Binicilik Federasyonu ile düzenlemekte olduğumuz yarışlar ile de bu alanda Daday’ın bir marka olmasını planlıyoruz. Daday kültüründe, atın farklı bir yeri ve önemi vardır. Eğitim ve alt yapı desteğiyle Daday’ın, binicilik konusunda önemli bir noktaya geleceğine inanıyoruz” dedi.

www.iksirresorttown.com

Tel: 0366 616 10 16

Sayfa URL'si: