Yetkili Kişi: Esas Gayrimenkul

Ekli Görseller & Dökümanlar


Diğer bültenler
eklenilen başka bülteni yok.

Home Ofisler En Esaslı Gayrimenkul Yatırımı Olarak Ön Plana Çıkıyor

Tarih: 02.10.2012
İstanbul Anadolu yakasının yükselen değeri Kurtköy’de 42 adet home-ofis ve 28 bin metrekarelik ofis alanından oluşan “Esas Aeropark” ile Türkiye’deki ilk projesinin startını veren Esas Gayrimenkul; projenin 16 bin metrekaresini Netaş’a kiralayarak son 3 - 4 yılın en büyük ofis kiralamasını hayata geçirdi.

Esas Aeropark projesi kapsamında yer alan 42 adet home – ofisin satışı ise gayrimenkul yatırımı gerçekleştirmek isteyenlerin yoğun talebi doğrultusunda yüzde 15’lik bir oranda tamamlandı.


Esas Holding bünyesinde ağırlıklı olarak ticari gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Esas Gayrimenkul; İstanbul’un yükselen değeri Kurtköy’de hayata geçirdiği Esas Aeropark ile Türkiye’deki ilk projesini hayata geçirmiş oldu. Toplamda 70 Milyon Dolarlık bir yatırım ile gerçekleştirilen Esas Aeropark karma projesi kapsamında yer alan 28 bin metrekarelik kiralanabilir ofis alanının 10 bin metrekaresi, Esas Holding’in havacılık şirketi Pegasus’un yeni yönetim binası olarak inşa edildi. Projenin 16 bin metrekaresi ise Netaş’a kiralanarak son 3 – 4 yılın tek seferde ve inşat sürerken gerçekleştirilen en büyük ofis kiralamasına imza atılmış olundu. Bu sayede Pegasus ve Netaş ile birlikte Esas Aeropark projesine ISO 500 bünyesinde bulunan iki büyük şirket kiracı olarak değer katacak.

A ve B blokları olmak üzere özel olarak tasarlanmış iki bloktan oluşan Esas Aeropark; 71 metrekare’den 146 metrekare’ye kadar çeşitli seçeneklere sahip konutlardan oluşuyor. Home-ofis kullanımına yönelik özenle düşünülmüş mimari detaylara sahip olan 1+0, 1+1, 2+1 konseptindeki dairelerin fiyat aralığı ise 200 Bin TL ile 600 Bin TL arasında değişiyor. Gayrimenkul yatırımcıları için büyük bir fırsat olan Esas Aeropark home-ofisleri 12 yıllık geri dönüş süreleri ile son dönemin en avantajlı yatırım aracı olarak ön plana çıkıyor.

Alışveriş sokağı, spor alanları, fitness center, kapalı havuz ve özel güvenlik sistemi gibi çevre, sosyal ve sportif olanakların ön planda tutulduğu Esas Aeropark bünyesinde sunulan bir diğer ayrıcalık ise Boyner Grup çatısı altında yer alan Back-Up üyelik sistemi tarafından alt yapısı oluşturulan concierge hizmetleri. Esas Aeropark sakinlerine 7 gün 24 saat hizmet vererek konfor ve kolaylığı yaşatmayı hedefleyen concierge hizmetleri kapsamında; konut yardım hizmetlerinden, gıda alışverişi ve her türlü teslimat organizasyonuna, eve yemek hizmetinden, kuru temizleme hizmetine, çiçek gönderim organizasyonundan, fatura ödeme hizmetine kadar birçok ayrıcalıklı hizmet bulunuyor.

Avantajlı lokasyonu ile Sabiha Gökçen Havaalanı’na araçla 1 buçuk dakika, Viaport Alışveriş Merkezi’ne 5 dakika, Organize Sanayi Bölgesi noktalarına 10 dakika, yapılmakta olan Teknopark’a ise 1 dakika mesafede bulunan Esas Aeropark projesi; havacılık ve teknoloji firmaları, iş gezileri sebebiyle sık sık seyahat edenler ve pilotlar için de cazip bir çekim merkezi konumunda.

Esas Gayrimenkul Esas Aeropark projesi kapsamında; kiralama danışmanı olarak Kuzeybatı Gayrimenkul Hizmetleri ile konut satış danışmanı olarak da Proje Beyaz Gayrimenkul ve Danışmanlık Hizmetleri ile işbirliği gerçekleştiriyor.



Sektörler:
Sayfa URL'si: