Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Hamilelik döneminde canlanan saçlar - Basın Bülteni

Adres: Nispetiye Cad. Zeytinoğlu Sok. Arzu-1 Apt. No:25/25 34335 Etiler - İstanbul

Telefon: 0212 3522534 (pbx)

Fax: 0212 3522530

Web: www.folixir.com

Ekli Görseller & Dökümanlar
Diğer bültenler
eklenilen başka bülteni yok.

Hamilelik döneminde canlanan saçlar

Tarih: 14.01.2010
LOHUSALIK DÖNEMİNDE SONBAHARI YAŞIYOR

Hamilelik döneminde tüm gelişme hormonları ile östrojen düzeyinin en üst düzeyde seyretmesi sonucu çok güçlü bir şekilde canlanan saçlar, bebeğin doğumuyla birlikte dökülmeye başlıyor. Prof. Dr. Meral Şaşoğlu, 5-6 aya kadar uzayan bu dökülme döneminde saç dökülmesini önleyen nanoteknolojiyle hazırlanmış Folixir gibi ürünler kullanılmasını öneriyor…
Yaşamın her döneminde ciddi bir problem olarak karşımıza çıkan saç dökülmeleri, özellikle lohusalık döneminde şiddetli boyutlara ulaşıyor. Gebelik süresince tüm gelişme hormonları ve östrojen düzeylerinin en üst düzeye yükselmesi sonucu canlanan saçlar, bebeğin dünyaya gelmesiyle birlikte sonbaharı yaşıyor.

Bebeğin doğumuyla sonlanan gebeliği takiben, lohusalık döneminde gelişme hormonları ve östrojen hormonunun normal düzeye indiğini, bunun da saç kökü hücrelerinde yoksunluk olarak algılanması sonucu saç üretiminin durduğunu belirten Prof. Dr. Meral Şaşoğlu, bazen 6 aydan fazla süren bu dönemde nanoteknolojiyle üretilmiş Folixir gibi ürünler kullanılmasını önerdi. Hormonal değişikliğe bağlı olarak 2-3 ay gibi kısa sürede saçların dökülmeye başladığını belirten Prof. Dr. Meral Şaşoğlu, şunları söyledi:

“Saç kökü hücrelerinin istirahat fazını uzatma yönündeki davranışlarını sürdürmeleriyle saç dökülmesi de 5. veya 6. aya kadar uzayabilir. Saçlarının büyük bir kısmını aylar içinde kaybeden anne, haklı bir telaşa düşer. Bu dökülmeler, daha da sürerse ‘kel mi kalacağım’ korkusu, kabusa dönebilir. Normal koşullarda her lohusa kadında oluşan bu durum, her zaman kısa sürmeyebilir ve tedaviye başvurmak gerekebilir”
Lohusalıkta saç dökülmesine karşı kullanılacak olan tedavilerin, saç derisine sürülerek uygulanabilen ve lokal etkili ürünler olması gerektiğini belirten Prof. Dr. Meral Şaşoğlu, ağızdan alınan tablet formundaki ürünlerin içerisindeki maddelerin anne sütüne geçme riski nedeniyle doğru olmayacağını söyledi. Prof. Şaşoğlu, şöyle dedi:

“Klasik ürünlerde bulunan etken maddelerin saç köküne ulaşma olasılığı yüzde 7 iken, bu başarı, Folixir gibi nanoteknolojiyle üretilmiş ürünlerde yüzde 100’e kadar yükseliyor. İçeriğinde adenosine, grape seed extract ve azelaic acid gibi etken maddelerin tümünü içeren bu losyonlar, hem dökülmeyi önler hem de saç kökünü sürekli üretim fazında tutarak, yan etkisiz bir şekilde yeni saçların gelişimini sağlar.”

Sayfa URL'si: