Adres: Esenkent Mah.Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 2.Cadde No:5 34776 Ümraniye / İSTANBUL

Telefon: (+90) 216 - 645 62 00

Fax: (+90) 216 - 420 04 35

Yetkili Kişi: Stabilo Türkiye- UMUR Basım ve Kırtasiye A.Ş

Web: www.stabilo.com

Ekli Görseller & Dökümanlar
Diğer bültenler
eklenilen başka bülteni yok.

Global Bir Markaya Dönüşümün Öyküsü: Stabilo

Tarih: 03.09.2012
Kurşun Kalem Fabrikası’ndan Global Bir Markaya Dönüşümün Öyküsü: STABILO

1865 yılında Gustav Schwanhäußer’in Almanya’nın Nürnberg kentinde kurduğu

Schwan kurşun kalem fabrikası’ndan, bugün yıllık 160 milyon avro cirosu ile yazı gereçleri sektöründe başarılı bir global markaya dönüşen STABILO; yazma, boyama ve işaretleme kategorilerinde tüketiciye katma değer yaratan, yenilikçi ürünleri ile dünyanın çeşitli pazarlarında önemli başarılara imza atıyor

150 yılı aşkın geçmişi, insan sağlığına ve çevreye duyarlı üretim anlayışı, yenilikçi bakış açısı ve tüketiciye katma değer yaratan ürün portföyüyle Alman yazı gereçleri markası STABILO, kırtasiye sektöründe birçok kategoride başta Avrupa olmak üzere farklı pazarlarda liderliğini sürdürüyor.

Kalemleriyle çocukların yazma konusundaki gelişimini destekleyen, farklı tasarım ve renklerdeki ürünleriyle kullanıcıların yaşam tarzını yansıtan STABILO’nun; kurucusu Gustav Schwanhäußer’in Almanya’nın Nürnberg şehrinde hayata geçirdiği ‘Schwan kurşun kalem fabrikası’ndan, günümüzde yıllık 160 milyon avro cirosuyla yazı gereçleri sektöründe başarılı bir global markaya dönüşümünün temeli ‘sürekli inovasyon’ geleneğine dayanıyor.

Güvenli ürünler, yenilikçi bakış açısı

Beşinci kuşağın yönetimindeki firma; insan sağlığına ve çevreye duyarlı üretim anlayışı çerçevesinde kimyasalların kısıtlanmasını öngören Avrupa Birliği mevzuatı REACH kapsamında üretim yapıyor. Sağlığa zararlı madde içermeyen STABILO ürünleri, çocuklar tarafından güvenle kullanılabiliyor.

Bilimsel araştırmalar sonucunda doğru tutuş ve rahat kavramayı garanti eden EASY Ergonomi Serisi’ni geliştiren STABILO, böylece çocukların yazı yazmayı daha rahat öğrenmelerine ve okuldaki başarılarına da destek oluyor. Bu grupta yer alan ahşap gövdeli EASYgraph ergonomik kurşun kalem ve EASYcolors ergonomik kuru boya kalemi ise, orman koruma ve gözetim sertifikası kapsamında, çevreye duyarlı bir yaklaşımla üretiliyor.

Kırtasiye sektörünün ‘trendsetter’ı

Farklı tasarım ve renklerdeki ürünleri ile kullanıcısının yaşam tarzını yansıtan STABILO, kırtasiye sektöründe trendleri belirliyor. STABILO, her iki yılda bir, belli bir tema çerçevesinde geliştirilen limitli serileri ile kırtasiye sektöründe modanın öncüsü konumunda.

Pazar araştırmalarından elde edilen bilgiler sonucu, farklı tüketici ihtiyaçlarına yönelik katma değerli ürünler geliştirebilmek için yenilikçi firma kültürünü 150 yıldır koruyan STABILO, 2012 yılında ise dokunmatik ekranlı akıllı telefonlar ve tabletler ile kullanılabilen ergonomik tükenmez kalem SMARTball ile tüketicinin karşısına çıktı.Sayfa URL'si: