Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Girişimcilik Engel Tanımaz Projesi ve Hemenisara.com - Basın Bülteni

Girişimcilik Engel Tanımaz Projesi ve Hemenisara.com

Tarih: 25.03.2013
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan protokole göre engellilerin girişimcilik konusundaki yeteneklerini açığa çıkarmak ve kendi işlerini kurmalarını sağlamak amacıyla “Girişimcilik Engel Tanımaz” projesi hayata geçirildi. Proje Aile Bakanlığı’ndan Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sanayi Bakanlığı’ndan ise KOSGEB işbirliği ile yürütülecek.

Başlangıç olarak İstanbul, Ankara, Gaziantep ve Erzurum’da hayata geçirilecek olan proje talebe göre diğer illerde de faaliyete geçirilebilecek. Ayrıca proje bu illerde başlatılacak olmakla birlikte sadece bu illerde ikamet eden vatandaşlara değil Türkiye’nin tüm illerinden başvurmak isteyen vatandaşlara da açık olacak. Projeye engelli vatandaşlarla birlikte engellilerin 1. derece yakınları da başvurabilecek.

Daha detaylı bilgilere kurumun internet sayfası üzerinden ulaşılabilir.

Peki hemenisara.com’un bu projeye katkısı ne olacak?

Bildiğiniz gibi sosyal sorumluluk projelerine son derece önem veren bir vizyona sahip olan HİA, Engelli girişimcilerimizin de her faaliyetinde yanında olmayı ilke edinmiştir. Bu sebeple, Projeye başvuran ve kabul edilen tüm girişimcilerin ihtiyaç duyduğu istihdama katkıda bulunacak ve ücretsiz tanımlayacağı üyelikler ile, ilan çıkma ve nitelikli adayla temas etme hakkı tanıyacaktır.

HİA Koordinatörü Yasir Karaturp’un önderliğinde yürütülen destek kampanyası için, ilgili süreçleri tamamlayan herkes info@hemenisara.com adresinden iletişime geçebilir.

2013 yılını iyi bir fırsat olarak görüp değerlendiren herkese sonsuz başarılar dileriz.

Sayfa URL'si: