Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Gebe Eğitim Programı İle Anne Adayları Daha Bilinçli - Basın Bülteni

Gebe Eğitim Programı İle Anne Adayları Daha Bilinçli

Tarih: 28.05.2012
Hamilelik kadınların hayatında en özel dönemlerden biri. Gebeliğe bağlı sağlık sorunları dışında 40 haftalık sürecin nasıl geçirileceği gebelerin elinde. Hafta hafta bebeğin gelişim takipleri, doktor muayenelerinde duyulan heyecanlar, içten gelen bir kıpırtı, yakın çevreden iletilen gebelik deneyimleri ve en önemlisi internet üzerinden edinilen doğru olduğu düşünülen bilgiler. Gebelerin uzun, meşakkatli ve bilgiye ihtiyaç duyduğu bu süreçte, Central Hospital Gebe Eğitimi Programı Kapsamında, gebelik takipleri süresince anne adaylarına, doğum sonrası annelere yeni doğan bebek bakımı ve emzirme konusunda en önemlisi de annenin doğum sonrası sağlığı konusunda doğru bilgiye ulaşmada ihtiyaç duyulan bilgiler paylaşılıyor.

Anne Adaylarına Özel Sosyal Sorumluluk Projesi

Central Hospital Gebe Eğitimi Programı, gebelikle ilgili en doğru bilgiyi uzman bir ekip tarafından anne adaylarına verebilmek üzere yaklaşık iki yıl önce sosyal yorumluluk projesi olarak hayata geçirildi. Süreklilik sağlanan eğitim programı her ayın son Cuma günü planlanarak gerçekleştiriliyor.

Gebelik Eğitiminde Geçirilen Keyifli Saatler

Anne Adayları Gebe Eğitim Programı’nda Bir Araya Geldi

Her ayın son Cuma günü düzenlenen gebelik eğitiminin 18.cisi, 25 Mayıs Cuma günü düzenlendi. Eğitim programına 45 gebe anne adayı katıldı.

Program İçeriği Gebeler Tarafından Tam Not Aldı

Gebelerin yoğun ilgi gösterdiği programda, Gebelik Evreleri ve Doğum Yöntemleri, Gebelikte ve Lohusalıkta Beslenme, Anne Sütünün Önemi, Emzirme Yöntemleri, Bebek Bakımı ve Uygulamalı Bebek Banyosu, Bebeklerde İlkyardım, Uygulamalı Gebelik ve Nefes Egzersizleri ile normal doğum planlayan anneler için en çok merak edilen konu olan Doğum Sancısıyla Başa Çıkmayla ilgili bilgiler konularında uzman bir ekip tarafından anlatıldı. Gebelerin merak ettikleri ve akıllarında kalan soruların tümüne interaktif bir ortamda yanıt verildi.

Evde Bebek&Anne Bakım Programı


Doğumdan önce de sonra da yanınızdayız sloganı ve sorumluluk bilinciyle hizmetlerine devam eden Central Hospital, ücretsiz sunduğu Evde Bebek&Anne Bakım Programı ile doğum sonrası ilk haftada anneleri ve aileleri yalnız bırakmıyor.

Bebeklerin enfeksiyona açık olduğu bu dönemde, anne ve bebeği yol ve trafik stresine sokmadan, hastanede bekleme sürecini yaşatmadan evlerinde ziyaret eden hemşire ekibi, annenin genel kontrolleri ile bebeğin ilk kontrollerini yapıyor. Ziyaret sırasında bebek bakımı uygulamalı olarak öğretiliyor.

Anne Sütünün Önemi

Central Hospital’a UNICEF ve Dünya Sağlık Örgütünün öngördüğü “anne sütü”nü destekleyen uygulamaları gerçekleştirdiği için sağlık bakanlığı tarafından “bebek dostu hastane” unvanı verildi. Doğum sonrası dönemde bebeklerin beslenmesi konusunda da anneler bilinçlendiriliyor.

Gebelik Eğitim Programı

Tarih: 29 Haziran 2012, Cuma *

Yer: Central Hospital Eğitim Salonu

Bilgi ve randevu: annebebek@centralhospital.com

*Gebelik Eğitim Programı her ayın son Cuma günü düzenlenmektedir.

Sayfa URL'si: