Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Flydubai Uçakları için Gerekli Finansmanı Güvence Altına Aldı - Basın Bülteni

Adres: Cumhuriyet Caddesi Dar İş Hanı 125/1 Elmadağ İstanbul

Telefon: +90 212 343 98 88 Pbx

Fax: +90 212 343 98 88

Yetkili Kişi: Flydubai İstanbul

Web: www.flydubai.com/

Ekli Görseller & Dökümanlar

Flydubai Uçakları için Gerekli Finansmanı Güvence Altına Aldı

Tarih: 11.05.2011
Flydubai, MCAP ile bu yıl 10'uncu uçağı için 80 milyon dolar değerinde bir anlaşma imzaladı

Dubai'nin ilk düşük ücretli havayolu şirketi olan flydubai, bu yıl alması planmış olan bir diğer B737-800NG uçağı için, katalog fiyatı üzerinden 80 milyon dolar değerinde finansmanı, kiralama şirketi MC Havacılık Ortakları (MCAP) ile yaptığı anlaşma ile garantilemiş oldu.

Sekiz yıllık satış ve geri kiralama anlaşması, flydubai’nin 2011 yılında teslim edilecek olan ve yeni Boeing Sky Interior sistemi ve havayolu şirketinin devrim yaratan yeni eğlendirici sistemi ile uyumlu 10'uncu bu yeni Boeing 737-800NG uçağı için yapıldı. Flydubai'nin büyümeye devam eden kapasite ve iletişim ağını da destekleyecek olan yeni uçak, Aralık ayında geliyor. Flydubai, yakın gelecekte şirketin 2012 finansal gerekliliklerini belirten RFP'yi yayınlayacak.

Flydubai CEO’su Ghaith Al Ghaith, “Yerel ve uluslararası alanda birlikte çalıştığımız kiralama şirketleri arasına MCAP'i de katmış olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Flydubai gibi MCAP de genç, hırslı ve dinamik bir şirkettir; onlarla uzun soluklu ve karşılıklı faydaya dayalı bir ilişki geliştirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Bölgenin geçtiğimiz birkaç ayda içine düşmüş olduğu problemler oldukça iyi belgelenmiştir, fakat en son yaptığımız finansal talebimize gelen cevaplardaki yoğunluk, uluslararası pazarların Dubai'ye ve flydubai'ye duymakta oldukları güvenden bir şey kaybetmediklerini göstermiştir. Flydubai, operasyona başladığımız Haziran 2009'dan beri inanılmaz bir büyümeye şahit olmuştur. BAE de, ülkeyi küresel ekonomik krizin gölgesinden kurtaracak pozitif büyümelere sahne olmuştur. Bize ve BAE'ne duydukları güveni göstermeye usanmadan devam etmiş olan MCAP gibi şirketlerin bu büyümede kısmen de olsa payları vardır, bu nedenle desteklerinden ötürü onlara müteşekkiriz.” ifadesinde bulundu.

MC Havacılık Ortakları AŞ'nin Genel Müdürü Tatsuo Sato da, “Değerli bir ortaklığın temellerini son derece başarıyla kurmuş olan, flydubai ile yaptığımız bu anlaşmayı duyurmaktan kıvanç duyuyoruz. Körfez'in lider havayolu şirketlerinden biri olan flydubai ile çalışacak olmak bizi oldukça heyecanlandırıyor ve bu anlaşma ile MCAP'in Orta Doğu'daki varlığını da genişletme beklentisi içindeyiz,” dedi.

Bununla ilgili bir başka hamle ile flydubai, Boeing'den gelecek 17'inci uçağının teslim tarihini de takvimine aldı. Havayolu şirketi aynı zamanda Mayıs 2009'da almış olduğu iki uçağı da emekliye ayırma kararı verdi. Bu eylemle flydubai, filosunun Boeing'in yeni Sky Interior sistemi ile Kasım 2010'da lanse edilmiş olan Lumexis'ten yep yeni eğlendirici sistemiyle uyumlu hale getirmiştir. Bu sayede filonun IFE ile uyum yüzdesini yüzde 50'nin üzerine çıkarmış, müşterilerinin uçaktayken gelişkin flydubai deneyiminden daha çok keyif almalarını sağlama almıştır.

Bu gelişme sayesinde, en eski uçağı en fazla 22 aydır hizmette olan flydubai filosu sektörün en yenileri arasındaki yerini korumuştur. Yeni uçak önümüzdeki ayın sonlarına doğru flydubai, Dubai Uluslararası Havalimanı'nın kuzeyindeki modernize edilmiş 2. Terminal binasından operasyonlarını sürdürüyor.

Sayfa URL'si: