Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Finansal Kiralama’ya 110 milyon Euro kredi - Basın Bülteni

Finansal Kiralama’ya 110 milyon Euro kredi

Tarih: 10.04.2009
Eurobank Tekfen A.Ş. ve EFG Finansal Kiralama A.Ş., 30.03.2009 tarhinde imzalanan anlaşma ile Avrupa Yatırım Bankası’ndan 2 yılı geri ödemesiz olmak üzere, toplam 8 yıl vadeli, 110 Milyon Euro tutarında kredi sağladı.

Küresel ekonomik kriz sürecinde sağlanan bu kredi, uluslararası bankacılık çevrelerinde, Eurobank Tekfen ve EFG Finansal Kiralama’ya olan güvenin göstergesi olarak nitelendi.

Eurobank Tekfen Genel Müdürü Mehmet Sönmez:

"KOBİ’lere 110 Milyon Euro Finansman Sağlayacağız"


Konu ile ilgili açıklama yapan Eurobank Tekfen Genel Müdürü Mehmet Sönmez, Avrupa Yatırım Bankası’ndan sağlanan 110 milyon Euro tutarındaki kredinin, üretime yönelik yatırımlarının finansmanı için, KOBİ'lere sunulacağını açıkladı.

Eurobank Tekfen’in öncelikli stratejilerinden biri olarak, 2009 yılı içinde kurumsal bankacılık alanında KOBİ’lere finansman desteği sağlamaya devam edeceklerini söyleyen Mehmet Sönmez, 110 milyon Euro tutarındaki bu finansmanın, bankanın bu konudaki kararlılığının göstergesi olduğunu belirtti.

Sönmez, Eurobank Tekfen olarak, 2009 yılında kurumsal bankacılık alanında KOBİ’lere yönelik sürdürecekleri hizmetlerin yanı sıra, üst segmenti hedefledikleri perakende bankacılık alanına girişleri ile ilgili, alt yapı ve ürün geliştirme çalışmalarına da devam edeceklerini, sözlerine ekledi.

EUROBANK TEKFEN

Eurobank Tekfen, 88.2 milyar Euro toplam aktif büyüklüğü ve 24.000’in üzerinde çalışanı ile ürün ve hizmetlerini 1700 şubesi, satış noktası ve alternatif dağıtım kanallarından oluşan bir network’le sunan, uluslararası bankacılık organizasyonu Eurobank EFG Grubu’nun bir üyesidir.

İsviçre’nin üçüncü büyük bankacılık grubu olan EFG bünyesine yer alan Eurobank EFG, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Türkiye, Polonya, Ukrayna, İngiltere, Lüksemburg ve Kıbrıs pazarlarında varlık göstermektedir.

Etiketler: finansal , kiralama , kredi , eurobank , tekfen
Sayfa URL'si: