Expomoble 2010 8. Kayseri Mobilya Fuarı” mobilya sektörüne ihracat dopingi yapacak

Tarih: 20.10.2010

İstikbal, Bellona , Mondi, Kilim, İpek ve Aldora gibi mobilya sektörünün önde gelen 300 firmasını aynı çatı altında buluşturmayı hedefleyen Expomoble 2010 Kayseri Mobilya Fuarı’nın 8’incisi bu yıl, 20-24 Ekim 2010 tarihleri arasında Türkiye’nin ‘mobilya başkenti’ Kayseri’de gerçekleşecek. Mobilya üreticisi firma ve markaların katıldığı fuar Türk mobilya sektörünün gücünü tüm dünyaya tanıtacak

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen “Expomoble 2010 8. Kayseri Mobilya Fuarı” 20-24 Ekim 2010 tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşecek. İstikbal, Bellona ,Mondi, Kilim, İpek ve Aldora markalarınında katılacağı, Türkiye’nin mobilya devlerini bir araya getirecek olan fuarın tüm dünyada, başta Ortadoğu, Balkanlar ve Avrupa’ya kapsamlı tanıtım çalışmaları ile ihracata önemli bir katkı sağlanması hedefleniyor.

İhracata çalışan 3.500 üretici firmanın ve 400 büyük markanın faaliyet gösterdiği dev mobilya şehri Kayseri’de düzenlenen Expomoble 2010 Fuarı bu yıl 38 ülkede yoğun bir programla tanıtılıyor. Fuar başta Avrupa, Orta Asya ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok yerinden gelen binlerce alıcı ve sektör profesyoneline, Türk mobilyasının ve Kayseri mobilyasının başarısını sergileyen, tam bir ithalat - ihracat platformu özelliğini taşıyor.

‘Türk mobilyasının en güçlü bölgesi, üretim ve sevkıyat kapasitesinin en yüksek noktası’ olan Kayseri’de dünya trendlerine yön veren Türk markalarının en başarılı butik fuarı Expomoble 2010 bu yıl 25 ülkeden 35.000 ziyaretçi ağırlamayı hedefliyor. Her yıl sektörün gelişimine katkıda bulunarak binlerce tüketiciyi üretici markalar ile buluşturan Expomoble 2010 Kayseri Mobilya Fuar’ına bu yıl 3 ünlü tasarımcı katılacak.

Aziz Sarıyer ve Kunter Şekercioğlu’nun yanı sıra tasarımcı Adnan Serbest 23 Ekim 2010 Cumartesi günü mobilya tasarımı üzerine bir konferans verecek. Mobilya sektörünün Anadolu’ya ve dünyaya açılmasını sağlayacak bir platform olma özelliğine sahip fuarda mobilyada son trendler ve yeni ürünler sergilenecek. Expomoble 2010 Fuarı, 12 bin metrekarelik alanı ve yüksek katılımcı profili ile mobilya sektörüne büyük katkı sağlayacak.

Sektörler:
Sayfa URL'si: