Ekli Görseller & Dökümanlar

Evde ve seyahatte kablosuz ağınız sürekli yanınızda

Tarih: 02.04.2012
TP-LINK’in 150 Mbps’e kadar kablosuz veri aktarım hızı sunan kredi kartı büyüklüğünde Nano Router ürünü “TL-WR702N”, evde ya da seyahatte video akışı, online oyunlar ve internet görüşmeleri gibi uygulamaları kullanmak isteyenlerin taleplerine eksiksiz yanıt oluşturuyor.

2 Nisan 2012

Ağ donanım çözümleri alanında Dünyanın önde gelen şirketlerinden TP-LINK, tablet PC, akıllı telefonlar, oyun konsolları ve diğer mobil cihazların tek- tek veya yaratılan kablosuz erişim alanında topluca kullanacakları, 150 Mbps’ye varan hızda kablosuz iletim sağlayan “TL-WR702N Router”ı üretti. Dünyanın en küçük routerı olarak tanımlanan, bir kredi kartı büyüklüğünde olan, rahatlıkla cepte taşınabilen N router, kablolu bağlantı noktalarını (LAN-WAN) kablosuz ağ alanına (WiFi) çeviriyor, çok düşük enerji ile çalışabilen cihaz, bilgisayarlardan güç transferi yaparak çalışabiliyor ve farklı internet bağlantı tiplerini kullanmak isteyenlere de gelişmiş çözümler sunuyor.

Esnek güç kaynağı: Şık ve kolay taşınan tasarımı ile evde ve seyahatte kullanım için ideal olan IEEE 802.11b/g/n uyumlu cihaz, Micro USB güç adaptörü ile ya da bilgisayardaki USB portu üzerinden güç alarak çalışabiliyor. Bu özellik cihazı kullanmak isteyenlere kolaylık ve esneklik sağlıyor. Cihaz çok düşük enerji kullanımına sahip olduğu için bağlı bulunduğu bilgisayarın pilini bitirme riski bulunmuyor..

Her ortama uygun bağlantı: TL-WR702N’de AP, Router, Client, Bridge ve Repeater gibi 5 farklı çalışma modu bulunuyor.

AP modu: seyahat noktaları veya otel odalarında bulunan WAN kablosundan sağlanan bağlantıyı kablosuza çevirmeyi ve paylaşımını;

Router modu, kablonet, uydunet gibi cihazlardan sağlanan bağlantıyı kablosuz çoklu kullanıma sunmayı;

Client modu bir kablosuz ağa bağlanarak bu bağlantıyı kabloluya çevirmeyi;

Bridge ve repeater modları ise diğer TP-LINK ağ cihazlarının yarattığı alanları genişletmeyi ve tekrar etmeyi sağlıyor,

Böylece her ortam ve senaryoya uygun bir bağlantı kurulmasına olanak tanıyor.

Sürekli tetikte: Kablosuz ağları güvenli şekilde koruyan WPA-PSK/WPA2-PSK şifreleme yöntemlerini destekleyen TL-WR702N, aynı zamanda ön-şifreleme özelliği ile varsayılan kablosuz SSID ve şifreleme sunarak kablosuz ağınızın daima güvenli olmasını sağlıyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, 150 Mbps’e kadar kablosuz veri aktarım hızı sunan, esnek güç kaynağı ve her ortama uygun bağlantı özelliğiyle dikkat çeken TL-WR702N’ın, TP-LINK’in 1000 Ar-Ge mühendisi ile üretilen ileri teknolojisinin ürünü olduğunu ve en uygun fiyat-performans dengesi ile Türk kullanıcısının beğenisine sunulduğunu söyledi.

Ali Dinçer, TP-LINK’in, Türkiye’de 2011 yılında distribütörler aracılığıyla 840 bin adet kablolu-kablosuz ağ ürünü satışı gerçekleştirdiğini ve bir önceki yıla göre cirosunu yüzde 70 oranında arttırdığını belirterek, “ TP-LINK araştırma kuruluşu In -Stat’ın rakamlarına göre de Kablosuz (WiFi) Ağ Donanım Çözümleri Pazarı’nda 2011 yılının ilk 9 ayında ( Üç çeyrekte) dünyada dağıtım kanalına en yüksek satışı gerçekleştiren teknoloji şirketidir. TP-LINK, geliştirdiği ileri teknoloji ürünleri ile 2012 yılında da Türkiye ve dünyada lider olduğu alanlarda konumunu sağlamlaştırmaya devam edecektir” dedi.

TLWA7510N’in bazı özellikleri:

· Hızlı video akışı, online oyunlar ve internet görüşmeleri gibi uygulamalar için ideal olan150Mbps’e varan kablosuz bağlantı hızı

· Kolay esneklik sağlayan PC USB portu yada USB güç adaptörüyle kullanma imkanı

· AP (varsayılan), Client, Router, Repeater ve Bridge mod desteği

· WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK kablosuz şifreleme desteği

· Seyahat ve yolda kullanıma uygun, şık tasarım

· IEEE 802.11b/g/n ve bütün 2.4Ghz kablosuz aygıtlarla uyum

Sektörler:
Sayfa URL'si: