Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Eurobank Tekfen gerçekleşecek sermaye artışı ile, Türkiye’nin sermayesi güçlü bankalarından biri olacak - Basın Bülteni

Eurobank Tekfen gerçekleşecek sermaye artışı ile, Türkiye’nin sermayesi güçlü bankalarından biri olacak

Tarih: 16.04.2011
Türkiye’nin hızla büyüyen bankaları arasında yer alan Eurobank Tekfen’in ödenmiş sermayesinde 190 milyon TL artış kararı verildi. Eurobank Tekfen’in, ödenmiş sermayesinin 570 milyon TL’ye yükseltileceği açıklandı.

Eurobank Tekfen’in 31 Aralık 2010 tarihli konsolide mali tablolara göre toplam aktifleri 4 milyar 490 milyon TL, faktoring ve finansal kiralama alacakları dahil toplam kredileri ise 1 milyar 906 milyon TL olarak belirlendi. Eurobank Tekfen 1 milyar 872 milyon TL’lik toplam mevduatı ile 2011 yılında da büyüme hedefini sürdürüyor.

Eurobank Tekfen Genel Müdürü Mehmet Sönmez:

“Eurobank Tekfen, Hedeflenen Sermaye Artışı ile
Türkiye’nin, Hızla Büyüyen Bankaları Arasındaki Yerini Almıştır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eurobank Tekfen Genel Müdürü Mehmet Sönmez, 2011 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması hedeflenen sermaye artışı ile Eurobank Tekfen’in ödenmiş sermayesinin 380 milyon TL’den, 570 milyon TL’ye yükseleceğini belirtti. Türkiye’nin, sermayesi güçlü bankaları arasında yer alan Eurobank Tekfen’in bu gelişme ile gücüne güç kattığının altını çizen Mehmet Sönmez, yapılan sermaye artışının ardından 2011 yılında bankacılığın farklı alanlarındaki açılımlarla, faaliyetlerini genişleteceklerini söyledi.

Eurobank Tekfen KOBİ’lerin Gücüne Güç Katıyor.


KOBİ’lerin ana bankası ve danışmanı olmayı hedeflediklerini belirten Mehmet Sönmez, “Eurobank Tekfen olarak müşteri odaklı yaklaşımla, müşterisini dinleyen, ihtiyaçlarını anlayan ve bu ihtiyaca yönelik ürün ve hizmetler sunan bir bankayız. Küçük işletmelerin bankalardan öncelikli beklentisinin, sadece ürün olarak hizmet aldıkları bir banka değil aynı zamanda danışmanlık desteğini alabilecekleri bir banka olduğuna inanıyoruz. Biz Eurobank Tekfen olarak bu misyonu üstleniyoruz. İşletmenin sektörüne uygun yol haritası çiziyor ve danışmanlık desteği sağlıyor, işletmelerin gücüne güç katıyoruz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Eurobank Tekfen’in Şube Sayısı 57’ye Ulaştı, KOBİ’lere Şube Desteği Arttı


Türkiye genelindeki 57 şubesi ile müşterilerinin her türlü finansal ihtiyacını “çözüm ortağı” yaklaşımı ile karşılamaya devam eden Eurobank Tekfen, artış kararı verilen ödenmiş sermayesi ile perakende bankacılık faaliyetlerinin başlamasına ve şube ağının büyümesine paralel olarak KOBİ kredilerinin, hacim ve toplam banka kredileri içindeki payını artırmaya devam ediyor.

Sayfa URL'si: