Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Enterasys hızlı ağ yapısını S-Series ile makul fiyata çekiyor - Basın Bülteni

Adres: Kalamış Fener Cad. No:14/15 34726 Kalamış / İstanbul

Telefon: 0216 418 39 44 (pbx)

Yetkili Kişi: Burcu Kalkavan

Web: www.enterasys.com/

Ekli Görseller & Dökümanlar


Diğer bültenler
eklenilen başka bülteni yok.

Enterasys hızlı ağ yapısını S-Series ile makul fiyata çekiyor

Tarih: 11.11.2009
Dünyanın tanınmış ağ teknolojileri firmalarından Enterasys Türkiye’de gerçekleştirdiği bir toplantı ile S-Series Switchlerini tanıttı. Yüksek hızlarda veri transferine ihtiyaç duyan firmalara yönelik ekonomik çözümler anlatılırken, uzaya giden ilk network ağını yaratan teknolojiden bahsedildi.

Şirketlere hizmet tabanlı ağ donanım ve yazılım hizmeti veren Enterasys, Türkiye’de ilk defa ekonomik olarak firmalara sunulan S-Series’i tanıttı. Dünyada 70’den fazla ülkede proje gerçekleştirmiş firma, yeni projelerini ve ürün portföyünü 11 Kasım tarihinde gerçekleştirdiği bir toplantı ile duyurdu. Enterasys Networks Bölge Direktörü Tarkan Süalp ve Teknik Destek Müdürü Tolga Örtül’ün konuşmacı olarak yer aldığı basın toplantısında S-Series’in firmalara sağladığı yararlar üzerinde duruldu.

Kurumsal ağlar için Switch serisi olan S-Series, firmalara büyük avantajlar sağlıyor. Güvenli ve hızlı bir ortamda veri, ses ve video trafiğini yönetmek isteyen, ve bunu makul fiyatlara projelendirmeyi arzulayan kurumlar için optimize edilen S-Series, veri merkezi enerji giderlerini de aşağı çekiyor. Ürün ailesi en zorlu koşullarda bile yüksek performans elde edilebilen araçlardan oluşuyor. Gerekmeyen noktalarda enerji tasarrufu da sağlayan S-Series, operasyon giderlerinde de firmaların lehine bir durum oluşturuyor.

Enterasys, bu ürün ailesini altı temel noktada optimize etti. Bunlar sırasıyla; Kapasite, işlevsellik, güvenlik, doğayı koruma, esneklik ve sanallaştırma. Hatasız ve kayıpsız olarak 1.2 Tbps hızı firmalara sunan Enterasys, bu trafiğin yapılanmasını ve kullanıcılara en doğru şekilde yansımasının üzerinde duruyor.

Pazarda yer alan diğer alternatiflere göre yüzde 90’a varan enerji tasarrufu sağlayan S-Series, hem soğutma hem de toplam enerji giderini aşağı çekmektedir. Enterasys, özellikle depolanan verilerin ağ üzerindeki trafiği ve video akışı konusunda yıllara dayanan tecrübeye sahip bir firma olarak tanımlanıyor.

Toplantıda konu hakkında konuşan Enterasys Networks Bölge Direktörü Tarkan Süalp, şunları belirtti, “Küresel krizin etkilerini üzerinden atmaya çalışan firmalar giderek daha doğru yatırımlar yapmak zorunda kalıyor. Güvenli ve hızlı bir ağ artık her boyuttaki firmanın olmazsa olmazı niteliğinde. Küçük ölçekli firmalar için sorunsuz bir çözüm en öncelikli tercih olurken, büyük ölçekli firmalar için ise enerji ve soğutma maliyetleri gibi sorunların aşılması gerekmektedir. Enterasys’in S-Series Switch ürün ailesi bu ihtiyaçları karşılamakta, firmaların teknolojik altyapılarını oluşturmaktadır.”

S-Series Hakkında

Enterasys’in yeni yüksek performans ağ anahtarı ailesi S-Series, kurumsal ölçekli ağlarda ses/video/bilgi trafiğini optimize ederken, Bulut Bilişimi, Sanallaştırma, Tümleşik İletişim ve Yakınsama gibi yeni teknolojileri destekliyor. S-Series hızlı operasyonlarda bile ağ üzerinde kontrol sağlıyor. S-Series, Enterasys’in Güvenli Networkler felsefesini en tepeye taşıyor. Ağ kullanıcılarını ve hangi tür trafik yarattıklarını dinamik bir şekilde tespit eden S-Series, bu sayede 9000 kişi için kişiye özel güvenlik duvarı tanımlayabiliyor ve tahsis edebiliyor. Anahtar, kurumların fazla talep isteyen uygulamaları için S-Series anahtarlama kapasitesi kullanımını artırırken, ağı, her kullanıcıyı ve bellek sistemleri tarafından dağıtılan bilgiyi koruyor. S-Series, mevcut Enterasys portföyü içerisinde tüketimde yüzde 90’a varan tasarrufu ile pazarda en etkili güç kaynağı olarak öne çıkıyor. Enterasys POE‘nin yenilikçi dizaynı kullanıcılara sadece kullandıkları POE kapasitesi için ödeme imkanı sunuyor. Böylece kullanıcılar satın alma sırasında kaç tane POE portu kullanacakları kararı vermekten kurtuluyor.

Sayfa URL'si: