Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Engellilere iş bulduran eğitim fırsatları - Basın Bülteni

Engellilere iş bulduran eğitim fırsatları

Tarih: 08.12.2009
Engellilerin kendileri için üretilen ürün ve hizmetlere daha kolay ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Engelsiz Yaşam Fuarı” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Fuar kapsamında çeşitli söyleşiler, paneller ve sunumlar düzenlendi. 4 Aralık Cuma günü saat 15:00’da yapılan “Engellilere İş Bulduran Eğitim” konulu panele ISS IK Direktörü Arzu Özbay konuşmacı olarak katıldı. İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Engelsiz Yaşam Fuarı 6 Aralık tarihinde sona erdi. 22.000’den fazla çalışanı olan ISS, 350 engelli çalışana sahip olması ve onlara sunduğu olanaklarla bu konudaki hassasiyetini kanıtlayarak, bu tür etkinliklere desteğini sürdürüyor.

08.12.2009, İstanbul

22.000’den fazla çalışanıyla İstanbul Genel Merkez, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir şubeleri ve Adana, Antep, Eskişehir, Denizli, İzmit bölge ofisleri aracılığıyla 5.000’i aşkın noktada hizmet veren ISS, engellilerin eğitimine ve iş alanlarına olan hassasiyetini bir kez daha kanıtlayarak, Engelsiz Yaşam Fuarı’na katıldı.

İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Engelsiz Yaşam Fuarı kapsamında, 4 Aralık Cuma günü saat 15:00’da düzenlenen, görme özürlü Milletvekilimiz Lokman Ayva’nın da katılımı ile gerçekleşen panele ISS IK Direktörü Arzu Özbay konuşmacı olarak katıldı.

Engellilerin kendileri için üretilen ürün ve hizmetlere daha kolay ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Engelsiz Yaşam Fuarı” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı ve 6 Aralık tarihinde sona erdi. Engellilerin eğitimine dikkat çekmek üzere bu yılki konseptini “Eğitim Her Engeli Aşar” üzerine kuran fuarda yer alan Türkiye Beyazay Derneği, engellilerin eğitimi konusunda kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla ziyaretçiler ile bir araya geldi.

Eğitim Her Engeli Aşar Kampanyası’na ait bir standın bulunduğu fuarda eğitimin engelliler için önemi, kampanya kapsamında toplumun bilgilendirilmesi, kampanya tanıtım çalışmaları, kamuoyu desteğinin gerekliliği gibi konular başta olmak üzere çeşitli söyleşiler, paneller, performans gösterileri ve sunumlar yapıldı.

Panel programı kapsamında 4 Aralık Cuma günü saat 15:00’da düzenlenmiş olan “Engellilere İş Bulduran Eğitim” konulu panele ISS IK Direktörü Arzu Özbay konuşmacı olarak katıldı. Arzu Özbay fuar ve panel hakkındaki görüşlerini şu şekilde özetledi: “Yaşam tercihlerden oluşur, tercihler hayatımızın akışını ve yaşam tarzımızı belirler. Hayat tarzımızı belirleyen en önemli unsur, alınan eğitimin kalitesidir. Eğitim yolculuğumuzda, engelli çalışanımızda önce fiziksel engellerimizi beynimizle aşmayı hedefledik, sonra da kalıcı davranışa dönüştürmekte başarılar elde ettik.” 350 sayıda engelli çalışana sahip olan ISS, bu konuya olan desteğini ve hassasiyetini sürdürmeye devam edecek.

Etiketler: engelsiz , fuar , hizmet , iss
Sayfa URL'si: