Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
En çok doğum günlerinde hediye alınıyor! - Basın Bülteni

Yetkili Kişi: Gruphediye.com

Ekli Görseller & Dökümanlar

En çok doğum günlerinde hediye alınıyor!

Tarih: 19.10.2012
Türkiye’nin ilk sosyal hediye alışveriş platformuGruphediye.com’un yaptığı anket Türkiye’nin hediye alma alışkanlıklarını ortaya koydu. Ankete göre katılımcılar en çok doğum günlerinde hediye vermeyi tercih ediyor ve bir hediye için ortalama 50 ila 100 TL arasında para harcıyor.

Birlikte hediye almanın en kolay ve hızlı yolunu sunan sosyal alışveriş platformu Gruphediye.com internet kullanıcıları arasında bir anket düzenleyerek hediye verme alışkanlıklarının geldiği son noktayı gözler önüne serdi. Gruphediye.com’un gerçekleştirdiği ankete göre katılımcılar, en çok doğum günlerinde, yılbaşında, Anneler Günü ve Sevgililer Günü gibi özel günlerde, bebek kutlama ve ev kutlama durumlarında hediye almayı tercih ediyor. Katılımcıların yüzde 78,5’i en çok doğum günlerinde hediye almayı tercih ediyor, bunu yüzde 58,2 ile yılbaşı izliyor.

Hediye için 50-100 TL arasında para harcanıyor!Ankete katılanların yüzde 57’si bir hediyeye 50 ila 100 TL arasında bir bütçe ayırırken, yüzde 20’si 0 ila 50 TL, yüzde 11,6’sı da 100-150 TL arası para harcıyor. Anket, katılımcıların doğum günlerinde genel olarak ortalama 3-5 kişiden hediye aldğını da ortaya koyuyor.

Socialbakers’ın son raporu da Gruphediye.com anket sonuçlarını doğrular nitelikte. Rapora göre 31 milyon 700 bin Türk Facebook kullanıcısı var. Bu da günde ortalama 86 bin 849 doğum günü anlamına geliyor. Bu kullanıcılardan da yüzde 39,5’i de birlikte hediye almaya sıcak bakıyor.

Sektörler:
Sayfa URL'si: