Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Emeğin serüveni\’nde “dün bugün ve yarına” dair tasarımlar - Basın Bülteni

Adres: Akşemseddin Mah. Vatan Cad. no:6 Historia AVM Yanı Fatih / İstanbul

Telefon: 0 212 531 01 41

Fax: 0 212 534 85 38

Yetkili Kişi: Hafize ERGENE

Web: www.ismek.org

Ekli Görseller & Dökümanlar
Diğer bültenler
6 Kıta İsmek’te Buluşuyor
İsmek Eğitimleri ile Meslek Sahibi Olun
4 Saatlik Eğitimle Mutfağınıza Yeni Lezzetler Katın
İstanbulların Eğitim Tercihleri
İstanbulların Eğitim Tercihleri
Emlak Danışmanlığı Şimdinin Gözde Mesleği
Hamileler İsmek İle Çok Bilinçli
İsmek Evlilik Öncesi Eğitim
İsmek Kayıtlarına 1 Ayda 195.278 Başvuru
İSMEK Türk-İslam Sanatı Kursiyerlerini Arıyor
İsmek’te Kayıtlara Yoğun ilgi
Unutulmaz Filmlerin Afişleri Tuale Yansıdı
İSMEK, bu yıl ilk kez düzenlenen Mesleki Eğitim ve Kişisel Gelişim Fuarı MEGİST’ e katılıyor.
Çocuk Gelişimi Eğitimleri ile Daha Sağlıklı Nesiller
Türk- İslâm sanatları ihtisas sınavı 1 Ekim de
İSMEK’ te Kayıtlar Devam Ediyor
İSMEK Çini Kursiyerlerinin “ Sırlı Denizler”
İSMEK El Sanatları Dergisi’nin 11. Sayısı Sanatseverlerle Buluştu
İSMEK’in Ödüllü Yarışması İçin Teslimler Başlıyor
İSMEK, İstanbul’un geçmiş ve geleceğini podyuma taşıdı
Bahar Korçan 28 Yılllık Mesleki Deneyimini İSMEK’lilerle Paylaştı
Eviniz İsmek Sayesinde Göz Kamaştırıyor
Kendimizi Dünyaya Sanatımızla Kabul Ettirmeliyiz
Sevgililer Gününün En Özel Hediyeleri İsmek Satış Merkezlerinden
İsmek Moda Fuarı’nda Markalar Arasındaki Yerini Alıyor
İsmek Renkleri İstinye Park’ta
Kars Kağızman’a İsmek Usta Öğretici Ve Kursiyerlerinden Destek
İsmek Kursiyerlerinden Çini Ve Mozaik Sergisi
İsmek’in Mevlana Konulu Sergisi Airpiort Outlet Center’da
İsmek Özürlüler Kurs Merkezi Kursiyerleri “Engelsiz Yaşam “da
İSMEK 2009-2010 Eğitim Dönemi kayıtları

Emeğin serüveni\’nde “dün bugün ve yarına” dair tasarımlar

Tarih: 12.01.2018
Emeğin serüveni\'nde “dün bugün ve yarına” dair tasarımlar

“Dün-Bugün-Yarın/ Emeğin Serüveni” sergisi, 5 Ocak’ta açıldı. Akademisyen tasarımcıların danışmanlığında, İSMEK’in tecrübeli eğitmen ve öğrencilerinden oluşan ‘İSMEK Fokus Grup Tasarım Atölyesi’nin çalışmaları, Deniz Müzesi’nde sergileniyor. Zanaat, sanat ve tasarımı bir araya getiren “Dün-Bugün-Yarın/ Emeğin Serüveni” sergisi, geleneksel ile çağdaşı buluşturuyor. Üç bölümden oluşan sergi, 25 Şubat’a kadar ziyaret edilebilecek.

İSMEK, sanat eğitimlerindeki 22 yıllık deneyimiyle “Dün-Bugün-Yarın/ Emeğin Serüveni” adlı bir sergi gerçekleştirdi. 5 Ocak 2018 Cuma günü Deniz Müzesi’nde açılan sergi, 4 aylık hummalı bir çalışma sonucu ortaya çıktı. İSMEK’in 83 tecrübeli eğitmeni ve 34 öğrencisi tarafından Yıldız Teknik ve Bilgi üniversitelerinin akademisyen tasarımcılar danışmanlığında 128 eser üretildi. \\\"Dün-Bugün-Yarın/ Emeğin Serüveni\\\" adlı sergi, yarın Beşiktaş’taki Deniz Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak. “Dün-Bugün-Yarın/ Emeğin Serüveni” sergisi için çalışan atölyede hat, tezhip, seramik, katı’ gibi geleneksel pek çok sanat, çağdaş tasarımlarla buluşturularak çok özgün eserler ortaya konuldu.

İSMEK’in 83 tecrübeli eğitmeni ve 34 öğrencisi tarafından Yıldız Teknik ve Bilgi üniversitelerinin akademisyen tasarımcılar danışmanlığında 128 eser üretildi. \\\"Dün-Bugün-Yarın/ Emeğin Serüveni\\\" adlı sergi, yarın Beşiktaş’taki Deniz Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Dört aylık hummalı bir çalışmanın sonucu olarak hat, tezhip, seramik, katı’ gibi geleneksel pek çok sanat, çağdaş tasarımlarla yeniden yorumlandı. Yıldız Teknik ve Bilgi üniversitelerinin akademisyen tasarımcılar danışmanlık desteği verdiği sergi için yapılan çalışmalarla çok özgün eserler ortaya çıktı. İSMEK’li sanatkârlar tarafından, zanaat ile sanatı buluşturan 27 farklı branşın birbiriyle harmanlandığı sergide birbirinden farklı tasarım eserler oluşturuldu. Üç bölümden oluşan bu sergi İstanbullu sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

“Tasarım Şehri”nin İlk Sergisi

İSMEK’in “Dün-Bugün-Yarın/ Emeğin Serüveni” sergisi, İstanbul’un UNESCO tarafından onaylanan “Tasarım Şehri” unvanını almasının ardından zanaat, sanat ve tasarımı birlikte ele alan ve ortaya konan müşterek emeğe vurgu yapan ilk sergi olması bakımından da büyük önem taşıyor.

Serginin küratörlüğünü Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nden Doç. Dr. Seza Sinanlar Uslu, Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden Aslı Kıyak İngin ve Ayşenaz Toker yaptı. İSMEK’li sanatkârlar tarafından, zanaat ile sanatı buluşturan 27 farklı branşın birbiriyle harmanlandığı sergide tasarım eserler oluşturuldu.
Emeğin Serüveni Bu Sergide

“Dün-Bugün-Yarın” üst başlığı altında “emeğin serüveni”ni konu alan sergi için, inovatif bir yaklaşımla modern tasarımlar gerçekleştirerek, bugünün ve geleceğin dünyasına hitap eden eserler hazırlandı. Üç bölüm halinde kurgulanan serginin ilk bölümü olan “Dün”; bozulmasını hiç istemediğimiz, bizi biz yapan ve geleceğe taşımak istediğimiz geleneksel değerlerimizden örnekleri sunuyor. “Bugün”de ise sanatkârlarımızın ustalıklarını sergiledikleri dün ile bugün arasında köprü kuran tasarımlar yer alıyor. Serginin üçüncü ve son bölümü olan “Yarın” ise sanatseverlere, İSMEK Fokus Grup Tasarım Atölyesi’nin süreç ve sonuç ürünlerini kapsayan çalışmalarına tanıklık etme fırsatı sunuyor. Her bir tasarım, sanatkârlarımızın geleneğe bağlı kalarak gelecekte neler üretebileceğine dair fikir veriyor.

Beşiktaş Deniz Müzesi’nde 5 Ocak Cuma günü saat 19:00’da açılan sergi, 25 Şubat’a kadar ücretsiz ziyaret edilebilecek. Ayrıca sergi süresince küratörlü sergi turlarının yanı sıra 6 Ocak 2018 tarihinde de iki oturumlu bir yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirilecek.Sayfa URL'si: