Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Edremit Belediyesi 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı - Basın Bülteni

Edremit Belediyesi 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Tarih: 18.09.2013
Edremit Belediye Başkanlığı, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, ebediyete intikal etmiş olan gazileri rahmetle, hayatta olan gazileri de minnet ve şükranla anıldığını kaydetti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de ‘Gazilik’ unvanıyla onurlandırıldığı, ‘Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e (Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı) verilerek her yıl 19 Eylül, Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Türk Milleti bu günde vatanı ve milleti uğrunda savaşıp şehit düşen, gazi olup memleketine geri döndükten sonra ebediyete intikal eden gazileri saygı ile yad etmeli, önlerinde saygı ile eğilmeli ve onları bu özel gününde unutmamalıdır. Yurdumuz topraklarını korumak ve savunmak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek, en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen, şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerimle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyoruz.


Sektörler:
Sayfa URL'si: