Dünyanın en çikolatalı sitesi! Çikolata Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey Burada…

Tarih: 01.03.2010
Hayatınıza keyif ve mutluluk katmaya hazır mısınız?

Tarihinden tariflere, mutluluk verici etkisinden az bilinen mucizelerine çikolata hakkında merak edilen her şey…

Çikolata ile harikalar yaratmanın püf noktaları, benzersiz lezzet reçeteleri…

Cikolatam.com, çikolata hakkında bilmek istediğiniz her türlü bilgi ile hayatınızı tatlandırmaya hazır.

Çikolata… Genç-yaşlı, kadın veya erkek, herkesin ortak tutkusu… Tartışmasız dünyanın en sevilen lezzeti… İlk olarak bundan 4000 yıl önce başlayan bu aşkın tarihi Türkiye’de ise 1600’lü yıllara yani Osmanlı Dönemi’ne kadar uzanıyor.

O gün bugündür hayatımızda olan çikolata, artık kültürümüzün de ayrılmaz bir parçası. Kimi zaman sevgiliye aşkın en güzel ifadesi olurken, kimi zaman da bayramlarda paylaşmanın mutluluğunu yaşatıyor.

Peki, hiç merak ettiniz mi çikolata hayatımıza nasıl girdi? Kakao çekirdeği çikolataya dönüşünceye kadar nasıl bir serüvenden geçiyor? Bu mucizevî lezzetin tadını çıkarmanın ve mutfakta çikolatalı harikalar yaratmanın püf noktaları nelerdir?

Şimdi tüm bu soruların yanıtları www.cikolatam.com’da...

Bu siteye çikolataya bağlandığınız gibi bağlanacaksınız.

Şubat ayında yayın hayatına başlayan ve çikolataya aşkla bağlananların sitesi olacak olan www.cikolatam.com’da neler yok ki…

Çikolatayı ilk kim buldu? Kakao bir meyve midir? Bilmek mi istiyor musunuz? ÇİKOLATAPEDİA tam size göre…

Çikolatanın mucizeleri nelerdir? Çikolata ve aşk arasındaki ilişki nedir? Tüm bunlar ve daha fazlası HAYATIM ÇİKOLATA’da…

Birbirinden lezzetli çikolatalı tarifler, çikolatayla çalışmanın püf noktaları… ÇİKOLATAMLA MUTFAKTA…

Çikolatayla ilgili videolar yükleyebileceğiniz, yüklenen diğer videoları izleyebileceğiniz, lezzetli mi lezzetli ÇİKOLATA TV…

“Pazartesi çikolatasız geçmez; çünkü…” cümlesini tamamlayan en ilginç cevabı bulun, kazanan siz olun. Tatlı sürprizleri sevenler için ÇİKOLATALI PAZARTESİ…

Cikolatam.com’un tatlı sürprizleri bu kadarla da bitmiyor.

Çikolatalı tarifini gönder ‘Çikolata Kursu’na katıl

ÇİKOLATAMLA MUTFAKTA bölümünde benzersiz çikolatalı tarifler bulabileceğiniz gibi kendi çikolatalı tariflerinizi de paylaşabilecek ve Çikolata Kursu’na katılmaya hak kazanabileceksiniz. Çikolatalı tarifiniz, o ayın en beğenilen 10 tarifi arasına girerse Çikolata Kursu’na katılarak usta bir şeften birbirinden lezzetli çikolatalı tarifleri yapmanın püf noktalarını öğrenme şansını yakalayacaksınız.

‘Pazartesi Sendromu’na en lezzetli çare: Cikolatam.com

Çikolatayla başlayan her şey daha güzel! Pazartesi sendromu bile bir parça çikolatanın verdiği mutlulukla etkisiz kalıyor. İşte bu yüzden haftanın en tatsız günü olan pazartesi bile kutlamaya değer! Siz de Cikolatam.com sitesindeki ‘Pazartesi çikolatasız geçmez, çünkü….” alanına 140 karakterden oluşan kendi nedeninizi yazın. Her ay belirlenen en iyi nedenler arasına girin, lezzetli bir buluşmaya hazır olun. O ayın en iyi nedeni sizinki olursa, çikolata sever Nestlé ekibi ofisinize gelecek ve yeni haftaya harika bir Çikolatalı Pazartesi Kutlaması ile başlama şansını yakalayacaksınız!

Çikolata severlerin başucu kaynağı olacak bu site, 100 yıldır hayatımıza lezzet ve sağlık katan çikolata uzmanı Nestlé’nin bir armağanı. Uzmanlığıyla damaklarımızı tatlandıran Nestlé bu kez de internet dünyasını tatlandırıyor.

Detaylı Bilgi İçin:
Sevil Gedik
Effect Halkla İlişkiler / 0216 474 00 04

Sektörler:
Etiketler: çikolata , nestle
Sayfa URL'si: