Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Dünyaca ünlü Türk ressamlarımızdan Renan Ertosun Taksim Sanat Evi’ nde - Basın Bülteni

Yetkili Kişi: Taksim Sanat Evi

Web: www.taksimsanat.com/

Ekli Görseller & Dökümanlar

Diğer bültenler
eklenilen başka bülteni yok.

Dünyaca ünlü Türk ressamlarımızdan Renan Ertosun Taksim Sanat Evi’ nde

Tarih: 20.01.2012
Renk, Hız, Hareket ve Dans

Dünyaca ünlü Türk ressamlarımızdan Renan Ertosun, 18 Ocaktan 31 Ocak 2012 tarihlne kadar düzenlenen “Renklerle Dans” adlı karma resim ve fotoğraf sergisine dansın hızı ve renklerini aktardığı 5 adet eseri ile katılıyor.

RENAN ERTOSUN / ÖZGEÇMİŞ
Resme, renklere, şekillere ve ışığa olan zaafını, yaptığı küçük çizimlerine yansıtan Renan için resim yapmak, tıpkı nefes almak gibi durdurulamaz bir dürtüydü. Eğitim hayatını Ankara Koleji’nden sonra Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde mezun olarak tamamlamayı seçmiş olsa da, resimden asla vazgeçmedi.

1987yılından itibaren Mine Arasan, Zerrin Ayrıkaya, Bahattin Odabaşı, Yusuf Taktak ve Ekrem Kahraman gibi birçok ressamın atölyesinde birlikte çalışmaya başladı. 90’lı yılların sonları ve 2000’li yılların başı süresince yurtiçi ve yurtdışında pek çok kişisel/karma sergi ve sanat fuarına katıldı.

Resme olan tutkusu, başarıya olan hevesi arttıkça, içinde barındırdığı tüm dinamizm içgüdüsel olarak tuvallerinde kendine yer buldu. Heyecanlı, enerjik, cesur ve çok yönlü bir karaktere sahip olan Renan, bu özelliklerini resimlerine de yansıtıyor. Çalışmalarında belli vuruşlarla o anlık duygulara, sezgilere ve içten gelen kararlara izin veren Renan’ın resimleri tıpkı hayatın tuvale yansıması gibi… Motor yarışları, Formula 1, hız, otomobil, uçak, sürat tekneleri gibi hızlı araçlar en büyük ilgisi ve ilham kaynağı… “Renk, Hız, Hareket…” ve bunların birleşmesiyle oluşan, o sadece resmedilebilen ama tanımlanamayan “coşkulu heyecan”, tüm cesaretiyle Renan’ın resimlerinin esas konusuydu artık!

Renan Ertosun şimdi çalışmalarına Balat’taki atölyesinde “son hızla” devam ediyor. Formula 1, UIM Offshore Championship ve Redbull Air Face gibi dünyanın ve Türkiye’nin en büyük ve en önemli motor sporları/yarış organizasyonlarında resimleri sergileniyor. Aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışında çeşitli özel koleksiyonlar, oteller ve iş merkezlerinde resimleri yer alıyor.

Sayfa URL'si: