Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Doritos’tan hisse kazandıracak ipuçlarını kaçırmayın! - Basın Bülteni

Adres: Alemdağ Caddesi İnkilap Mahallesi Site Yolu Sokak No:2 Ümraniye/İSTANBUL

Telefon: 0216 635 40 00

Fax: 0216 634 50 09

Web: www.fritolay.com.tr

Ekli Görseller & Dökümanlar
Doritos’tan hisse kazandıracak ipuçlarını kaçırmayın!

Tarih: 12.11.2009
28 Ekim’de başlayan ve büyük ilgiyle karşılanan Hisseli Tatlar Kampanyası’nın jüri üyeleri, tüketicilere kazanma şanslarını artıracak önemli ipuçları verdiler.

Doritos, tüm Türkiye’yi yaratıcılık ve yeni tatlarla dolu bir serüvene çıkardığı “Hisseli Tatlar Kampanyası”, tüketicilerden gördüğü yoğun ilgiyle devam ediyor. 28 Ekim’de başlayan kampanyanın tat toplama aşamasında, şu ana kadar 15 binden fazla yeni tat önerisi gönderildi.

Jüri üyelerinden ipuçları…

Türkiye’nin dört bir ucundan ilginç tat ve isim önerileri gönderilen kampanyanın jüri üyeleri de, tüketicilerin kampanyayı kazanmalarında fayda sağlayacak ipuçları verdiler.

Gönderilen yeni tatlar kadar bu tatlara verilecek isimlerin de çok önemli olduğunu belirten, yemek konusunda yazdığı kitapları ile köşe yazıları ilgiyle takip edilen, pazarlama uzmanı Prof. Dr. Arman Kırım; “Tüketiciler özgün tatlar bulmaya çalışırken aynı zamanda önerdikleri tatlara yaratıcı isimler de düşünmeliler. Buldukları isim, Doritos markasının kişiliğine, hedef kitlesine ve tüketicilerine sunduğu değeri taşıyabilecek bir isim olmalı.” dedi.

Kampanyanın jürisinde yer alan, Hobimle Mutluyum Lezzet Okulu kurucusu ve katıldığı yerli ve yabancı yemek yarışmalarında 100’den fazla ödül kazanan Eyüp Kemal Sevinç de, birbirinden lezzetli yöresel tatların karışımıyla elde edilebilecek özgün bir tadın yarışmada farklılık yaratabileceğini belirtti. Eyüp Kemal Sevinç; “Tüketicilerin bilindik tatlar üzerinden değil de Türk mutfağını zenginleştiren özel yöresel tatlara yönelmelerini öneririm. Yöresel lezzetlerimiz onlar için ilham verici olabilir.” dedi.

Gençliğin ve eğlencenin her zaman yanında olan ve birbirinden lezzetli çeşitleriyle milyonların tutkunu olduğu Doritos’un yeni tadının, Doritos’a yakışır bir tat olması gerektiğini söyleyen Frito Lay Türkiye Pazarlama Direktörü Özlem Öztekin de; “Tüketicilerimiz tat ve isim önerilerini sunmadan önce iyice düşünmeliler. Önerilerinde yaratıcılıklarını ne kadar konuşturduklarını tartmalılar. Unutmamalılar ki finale kalan tatlar raflara çıkacak ve tüm Türkiye bu tatları deneyecek. Oylama sonucunda en çok oyu toplayan yeni tat ise Doritos’un 4. tadı olarak raflarda yerini alacak. Bu yeni tadın sahibi ürün raflarda kaldığı sürece, yıllık satışının %1 hissesini kazanacak.” dedi.

Hisseli Tatlar Kampanyası Hakkında:


Birbirinden lezzetli çeşitleriyle milyonların tutkunu olduğu Doritos, başlattığı yepyeni “Hisseli Tatlar Kampanyası” ile tüketicileri yeni fikirler bulmaya teşvik ederek kampanyanın ana karakterleri haline getiriyor.

Katılımcılar, kampanyaya, önerdikleri tatları yaratıcı bir isimle adlandırarak, 6 hafta boyunca Doritos’un www.tytz.com web sitesinde yer alan “Hisseli Tatlar Kampanyası” bölümünden veya 3191’e kısa mesaj atarak katılabiliyor. Tat toplama aşaması sona erdikten sonra, yemek konusunda yazdığı kitapları ve köşe yazıları ilgiyle takip edilen, pazarlama uzmanı Prof. Dr. Arman Kırım, Türkiye’nin önde gelen aşçılarından Eyüp Kemal Sevinç, Frito Lay Türkiye Pazarlama Direktörü Özlem Öztekin, Frito Lay Türkiye AR-GE Direktörü Erdem Göktürk ve reklam kampanyasının yüzü Hayrettin Karaoğuz’dan oluşan Doritos jürisi, bir değerlendirme yapacak ve seçilen 3 yeni tat finale kalacak.

Kampanyanın son aşamasında finale kalan tatlar raflara çıkacak ve tüm Türkiye, bu yepyeni ürünleri deneyecek. Tüketiciler, Doritos’un beğendikleri lezzetine oy verecekler. Beğendiği ürüne destek veren katılımcılar ayrıca, Doristos’tan pek çok hediye kazanma fırsatı yakalayacak. Oylama sonucunda en çok oyu toplayan yeni tat, Doritos’un 4. tadı olarak raflardaki yerini alacak ve bu yeni tadın sahibi ürünü raflarda kaldığı sürece, satışının %1’ini kazanacak.

Sayfa URL'si: