Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan TÜSİAD Yönetiminde - Basın Bülteni

Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan TÜSİAD Yönetiminde

Tarih: 06.01.2012
Dünya Girişimcilik Yarışması 2005 Türkiye Finalisti, 2008 yılı Milli Prodüktivite Merkezi tarafından ‘Yılın En Verimli İş Adamı‘, 2011’de ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu 1. Girişimcilik Ödülleri’nde “Yılın Girişimcisi” seçilen ve 6 sektörde faaliyet gösteren Doğanlar Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Davut Doğan, Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)’nin yeni yönetim kurulu listesinde yedek üye adayları arasında yer aldı.

TÜSİAD’ın yeni Yönetim Kurulu, 19 Ocak 2012 tarihinde düzenlenecek Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda belirlenecek. Yeni Yönetim Kurulu için Yedek Üye Adayları listesinde yer alan Doğanlar Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan konuyla ilgili olarak; “Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Derneği bugün Türkiye’nin en önemli ve örnek sivil toplum kuruluşları arasında yer almaktadır. Demokratik ve katılımcı bir şekilde çalışmalarını yürüten böyle önemli bir kuruluşun yönetim kurulunda yer alacak isimler arasında olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum.’’ dedi.

Davut Doğan Hakkında

1960 Biga doğumlu olan Davut Doğan profesyonel iş hayatına 1985 yılında Devlet Demir Yolları’nda Puvantor olarak başlamıştır. 1987 yılında görevinden ayrılmış ve 1988 yılında Doğtaş Mobilya AŞ’yi kurmuştur. Davut Doğan bugün Doğanlar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütmektedir. Doğan ayrıca;
  • Biga Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlık görevini icra etmiştir.
  • Biga Sivil Toplum Platformu kurucu başkanlık görevini üstlenmiştir.
  • 65 ortaklı Biga Girişim Grubu kuruculuğu ve başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.
  • 18 Mart Üniversitesi’nde İşletme Politikası ve Girişimcilik Stratejisi derslerinde Öğretim Görevlisi olarak görev almıştır.
  • MOSDER- Sektörün en büyük gücü olan MOSDER’in (Mobilya Sanayicileri Derneği) kurucu başkanıdır.
  • TOBB Türkiye Mobilya Ürünleri Sektör başkanlığı görevini sürdürmektedir.
  • Dünya Girişimcilik Yarışması 2005 Türkiye Finalisti
  • 2006 yılında CASIAD tarafından “Yılın İşadamı” ödülüne layık görülmüştür.
  • 2008 yılında Milli Produktivite Merkezi tarafından “Yılın Verimli İşadamı” ödülüne layık görülmüştür.
  • 2011 yılında ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu 1. Girişimcilik Ödülleri’nde “Yılın Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.


Sektörler:
Sayfa URL'si: