Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
DHL Express Gateway binasını faaliyete geçirdi… - Basın Bülteni

Adres: Yalçın Koreş Cad. No:20 34209 Yenibosna / Bağcılar - İstanbul

Telefon: 444 00 40

Yetkili Kişi: DHL Express

Web: www.dhl.com.tr/

Ekli Görseller & Dökümanlar

Diğer bültenler

DHL Express Gateway binasını faaliyete geçirdi…

Tarih: 12.01.2010
Uluslararası lojistik ve ekspres taşımacılık sektörünün lideri DHL Express, Hızlı Hava Taşımacılık pazarında büyümeye devam etmek için güvenlik ve kalite standartlarını artırmaya yönelik geçen yıl inşa ettiği Havalaalanı operasyon binasını (Gateway), Aralık 2009’da tam randımanlı olarak faaliyete geçirdi.

Uluslararası gemi ve hava kargo taşımacılığı endüstrisinin yüksek standartlar sağlamasını teşvik eden ve Teknoloji Varlıklarını Koruma Birliği (TAPA) Sertifikasına sahip hizmet merkezleri bulunan DHL Express, Gateway binasını da tasarım aşamasından itibaren TAPA sertifikası almak için gerekli koşullar göz önünde bulundurarak inşa etti. Başarılı operasyonel yönetimi ile üst düzey “Güvenlik Standardı” sertifikası “TAPA A”yı almaya hak kazanan DHL Express Havaalanı Operasyon Binası, güvenlik denetlemesinde alınan %99,47'lik skor ile bugüne kadar elde edilen en yüksek değerlendirme notu ile bu belgeye sahip oldu.

Gateway’in de hizmete girmesiyle Türkiye’deki operasyonel faaliyetlerini gittikçe güçlendiren DHL Express Türkiye Operasyon Ekibi, bu yıl bağlı bulunduğu bölgede 160 DHL ülkesi içerisinden en iyi operasyon performansı gösteren ülke oldu. %96 gibi bir oranla en iyi transit zamanı, %85 gibi bir oranla uçak doluluk performansı, %100 servis kalite performansı gibi süreçlerin ayrı ayrı kategorilerle ölçümlendiği değerlendirmede DHL Türkiye Operasyon Ekibi birinciliğe layık görüldü. Ölçümlenmeye başlanan ilk yıl 2006 ve 2007 ’de kendi bölgesinde iki yıl üst üste tüm operasyonel kriterlerde şampiyon olan DHL Türkiye Operasyon Ekibi tutturduğu sürekli üstün performans sayesinde diğer DHL ekipleri içinden öne çıkmayı başardı.

DHL Express, geçen yıl yaklaşık 4 milyon Euro yatırım yaparak inşa ettiği Gateway Havaalanı Operasyon Binası, Atatürk Havalimanı B kapısı MNG Airlines yanındaki arazide yer alıyor. En son teknoloji ve yüksek standartlarla tasarlanan 5.622 m2 si açık, 2.162 m2 kapalı alandaki Gateway’de, toplam 55 metre uzunluğundaki hareketli konveyor desteği ile aynı anda 10 adet uçak konteynerına yükleme ve boşaltma yapılabiliyor. DHL Express Gateway’in hizmete girmesi ile çalışma alan ve koşullarını iyileştirmenin yanı sıra, yurtdışından Türkiye'ye yapılan gönderilerin büyük kısmı yaklaşık 1 saat daha erken alıcılarına ulaştırabiliyor.

Bilgi İçin:
STAGE İletişim Danışmanlığı
Aslı Eşbah / Tuğba Gültekin
Tel: 0(212) 278 11 13
E-Mail: asli@stagepr.com
tugba@stagepr.com

Etiketler: dhl express , güvenlik
Sayfa URL'si: