Collezione küresel marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor

Tarih: 23.07.2012
Genç modasının ülkemizdeki öncü markası Collezione dünyanın 30 ülkesinde koruma altına alındı…

Giyim perakendeciğinde ülkemizin köklü markası Akyiğit mağazacılık, amiral markası Collezione’yi Rusya, ABD, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Mısır, Ürdün, Bulgaristan, Romanya, Arnavutluk, Irak, İran, Lübnan, Mısır, Fas, Cezayir, Tunus, Suriye, Gürcistan gibi bir çok ülkede koruma altına aldı.

Collezione Yönetim Kurulu Üyesi Emre Akyiğit, “Markanızı hukuki olarak koruma altına alma sürecinde herhangi bir ülke de bir yatırım planınız varsa o ülkede ilk önce ürününüzü ya da hizmetinizi sunduğunuz markanızı tescil ettirmeniniz ve onun korunmasına yönelik yatırım yapmanız lazım. Akyiğit mağazacılık olarak yurtdışında planlı büyümemizi sürdürüyoruz. Bu çerçevede hedef pazara fiilen girmeden önce markalarımızı koruma ve tescil altına alıyoruz” dedi.

“Küresel marka olmak istiyoruz”

“Yurt dışında Türkiye’nin avangart moda markası olmak istiyoruz” diyen Emre Akyiğit, “Özellikle markamızı korumak adına tescil ettirdik ve tam bir genç giyim moda markası olmak için ürün ve hizmet yapımıza uygun bulduğumuz isim veya şekilleri tescil ettirdik. Collezione markası 10 yılı aşkın süredir dünyanın pek çok ülkesinde tarafımızca tescil edilerek koruma altına alınmış durumda. Türkiye’nin öncü genç giyim markası Collezione’ninhedefi; küresel çapta güçlü bir Türk markası olmak” diye konuştu.

“Yurt içinde de 50’ye yakın markamız koruma altında”

Collezione Yönetim Kurulu Üyesi Emre Akyiğit, “Collezione dışında Akyiğit Mağazacılık’a ait 50’ye yakın alt markamızı da tescil ettirerek Türkiye sınırları içinde koruma altına aldık. Uluslararası perakendecilik hedeflerimiz çerçevesinde diğer alt markalarımızı da uluslararası arenada koruma altına alacağız. Bunun çin çalışmalara da başladık” dedi.

Sayfa URL'si: