Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Check Point’ten yeni appliance çözümleri - Basın Bülteni

Check Point’ten yeni appliance çözümleri

Tarih: 15.07.2009
Nokia Güvenlik Bölümü’nün satın alınmasından kısa bir süre sonra güvenlik devi yeni appliance çözümlerini pazara sundu.

Ağ ve bilgi güvenliğinde dünya lideri Check Point, bu yıl başında duyurulan ve Nisan ayında tamamlanan Nokia Güvenlik Bölümü’nün satın alınmasından kısa bir süre sonra eski Nokia IP Appliance temelli, 29 Gbps performansı ile çığır açan yeni IP Appliance çözümünü pazara sunduğunu duyurdu. Yeni IP Appliance ürün ailesi, Check Point’in geçtiğimiz günlerde duyurduğu ve güvenlikte devrim yaratan software blade mimarisi ile çalışıyor ve üzerinde standart olarak Check Point’in en yeni atak engelleme (IPS) software blade’i bulunuyor. Check Point IP Appliance çözümleri kurumlara yeni bir destek programı ile desteklenmiş, tamamı ile entegre bir güvenlik çözümü sunarak toplam sahip olma maliyetinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

Yeni Check Point IP Appliance çözümleri ölçeklenebilirliği ve modülerliği ile ünlü Nokia cihazlarını Check Point’in lider güvenlik yazılımları ile birleştiriyor. Check Point’in Software Blade mimarisi sayesinde kurumlara her ortam için, tam olarak o ortamda ihtiyaç duyulan güvenlik özelliklerini seçebilme olanağı sağlayan esnek ve genişletilebilir bir yapıyla sunuyor. 29 Gbps firewall ve 8 Gbps VPN throughput ile önceki Nokia IP Appliance modellerinin performansını geride bırakan IP Appliance çözüm ailesi çok sayıda hızlandırma ve arayüz seçeneği de sunuyor.

Check Point Genel Müdürü Coşkun Göktan, “Nokia Güvenlik Cihazları Bölümü’nü satın almamızdan çok kısa bir süre sonra, pazara, katma değerli ve yüksek güvenlikli yeni bir tümleşik IP Appliance çözüm ailesi sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi. Göktan yeni IP Appliance çözümleri için kapsamlı destek hizmetleri de sağladıklarını ve müşterilerine tümleşik güvenliği daha da katma değerli olarak sunduklarını vurguladı. Göktan, yeni tümleşik IP Appliance çözüm ailesinin aynı UTM-1 ve Power-1 Appliance aileleri gibi, Software Blade mimarisi ile kurumlara her ortamı koruyabilecek şekilde geniş bir güvenlik çözümü yelpazesi sağladığını belirtti.

Güvenlik Yönetimine Özel Appliance


Check Point ayrıca yine Software Blade mimarisi temelli yeni güvenlik yönetimi appliance ailesinin de tanıtımını yaptı. Güvenlik log’ları için 12 TB’a kadar dahili RAID depolama sağlayan Smart-1 cihazları ağ, IPS ve uç nokta güvenlik politikası yönetimini birleştiren ilk çözüm olma özelliğini taşıyor. Smart-1 cihazları ayrıca tüm kurumsal güvenlik cihazlarından gelen log verilerinin, saniyede 30.000 log kaydı gibi benzersiz bir performans ile dahili olarak depolanmasına imkan vererek güvenlik yönetimini kolaylaştırıyor. Bu da yöneticilere düzenlemelere uyum ve adli analiz konusunda önemli fayda sağlıyor.

Güvenlik yöneticileri, kurumsal ağları ve uç noktaları koruyan güvenlik politikalarının yönetimine önemli zaman ve emek veriyorlar. Smart-1 cihazları bu süreci kolaylaştırmak üzere tasarlanmış. Yöneticiler, tek bir konsoldan IPS, ağ ve uç nokta güvenlik politikalarını yönetebiliyorlar ve Check Point’in benzersiz Software Blade mimarisi sayesinde, Smart-1 cihazlarının standart özelliklerini diledikleri ilave yönetim blade’leri ekleyerek genişletebiliyorlar. Smart-1 cihazları, kurumların yönetim verimliliğinde ve güvenlik seviyesinde önemli iyileşme sağlamalarına imkan veriyor.

Check Point Genel Müdürü Coşkun Göktan, “Check Point Smart-1 çözümü, kurumlara en yüksek seviyede güvenlik sağlarken bir yandan da güvenlik yönetimini kolaylaştırma yönündeki çalışmalarımızda yeni bir aşamayı temsil ediyor.” dedi. Göktan, Smart-1’ın Check Point Software Blade mimarisinin esneklik ve genişleyebilirlik avantajlarını güvenlik yöneticilerine sunduğunu ve güvenlik politikalarının kurum sathında uygulanmasını sağladığını söyledi.

Geçtiğimiz yılın başından beri sürekli yeni cihazlar ile genişleyen Check Point güvenlik cihazları ürün ailesi, Nokia temelli yeni IP Appliance grubu ve güvenlik yönetimine özel Smart-1 cihazları ile endüstrinin en kapsamlı security appliance ailesi olma özelliğini perçinlemiş oldu.

Check Point Hakkında

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), Internet ve bilgi güvenliği alanında dünya lideridir. Check Point, ağ, veri ve uç nokta için tam güvenliği tek bir yönetim sistemi altında birleştirilmiş olarak sunan tek üreticidir. Bu benzersiz yaklaşım, Check Point müşterilerine her türlü güvenlik tehdidine karşı eksiksiz koruma sağlar, karmaşıklığı azaltır ve toplam sahip olma maliyetini düşürür. Dinamik Software Blade mimarisi ile, Check Point her türlü kurumun ve ortamın güvenlik ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak şekilde özelleştirilebilen güvenli, esnek ve basit çözümler sunar. Fortune 100 şirketlerinin %100’ü ve dünyanın dört bir yanında her ölçekte onbinlerce şirket ağ ve bilgi güvenlikleri için Check Point çözümlerini kullanmaktadır. Check Point’in ödüllü ZoneAlarm çözümleri, milyonlarca kullanıcıyı hacker’lar, spyware ve kimlik hırsızlığından korumaktadır.

Sayfa URL'si: