Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Check Point uç nokta güvenliğinde çıtayı yükseltiyor - Basın Bülteni

Check Point uç nokta güvenliğinde çıtayı yükseltiyor

Tarih: 29.07.2009
Ağ ve bilgi güvenliğinde dünya lideri Check Point, endüstrinin tek “tek program” uç nokta çözümü olan Check Point Endpoint Security’nin, uç nokta güvenliğinde çığır açan yeni R72 versiyonunu duyurdu. Yeni versiyon, devrim yaratan teknolojisi ile kullanım kolaylığı ve uç nokta güvenliğinde çıtayı yükseltiyor. Yeni Check Point WebCheck tarayıcı güvenliği, kullanıcıyı hiç etkilemeden kurum bilgisayarlarını sayıları her geçen gün artan Web tabanlı tehditlerden korurken, OneCheck “bir defa kimlik doğrulama” ve VPN Auto-Connect teknolojileri de kullanım kolaylığını artırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Check Point Başkanı ve CEO’su Gil Shwed, kurumların kendilerini Web tabanlı atakların saldırısından koruyabilmek için, uç nokta güvenliğinde yeni teknolojileri benimsemeleri gerektiğini belirtti. Shwed sadece en yüksek seviyede güvenliğe değil, aynı zamanda işleri kullanıcı açısından da en basit ve kolay hale getirmeye odaklandıklarını vurguladı.

Check Point Endpoint Security R72, geliştirilen özel tarayıcı sanallaştırma teknolojisini kullanarak sağladığı WebCheck tarayıcı güvenliği ile, uç nokta güvenliği ve kullanım kolaylığına daha önce erişilebilir olmayan yeni bir boyut getiriyor. WebCheck’in, kurumsal verileri Internet’ten ayrı tutan “ikili tarayıcı kipi”, kurumsal ve yüksek güvenlikli web siteleri ile Internet’in geri kalanını birbirinden izole ederek, kullanıcılara otomatik olarak indirilen kötü yazılımlara (drive-by download olarak da biliniyor) ve phishing girişimlerine karşı tam koruma ile Web’de rahatça gezinme özgürlüğü sağlıyor. Check Point WebCheck teknolojisi ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye www.checkpoint.com/products/webcheck/index.html adresinden ulaşılabilir.

NEC Soft Güvenlik Bölümü Genel Müdürü Toshikazu Ohtani, Web’de gezinmenin, çalışanlar tarafından her gün kaçınılmaz olarak yapılan ancak kullanıcı bilgisayarı için olduğu kadar kurumsal ağ için de tahmin edilmesi imkansız tehditler doğurabilen bir aktivite olduğunu hatırlatarak, Web ve tarayıcı risklerine karşı proaktif ve önleyici koruma sağlanmasında Check Point Endpoint Security R72’ye güvendiklerini söyledi. Ohtani “Check Point Endpoint Security R72 bize ihtiyaç duyduğumuz güvenliği, kullanım kolaylığı ile birlikte sağlıyor.” dedi.

Endpoint Security R72, kullanım kolaylığını artıran iki yeni teknoloji içeriyor. OneCheck, Windows oturum açma, disk şifreleme, ortam şifreleme ve VPN gibi tüm uç nokta güvenliği alt sistemlerini, tek bir basit oturum açma işlemi ile otomatik olarak açıyor. VPN Auto-Connect teknolojisi ise LAN ve kablosuz bağlantılar arasında gezinirken kesintisiz VPN bağlantısı sağlıyor. VPN Auto-Connect, başarılı bir OneCheck kimlik doğrulamasının ardından otomatik olarak bağlanıyor ve kurumsal ağa uzaktan erişim için gereken doğru ayarları kendiliğinden yaparak, IT helpdesk yükünü de azaltıyor. Kullanıcı açısından sonuç ise bağlantı kurma veya kimlik doğrulama ile ayrıca uğraşmadan, kolay ve otomatik bir VPN bağlantısı oluyor.

“Tehdit sayısının bu kadar yüksek olduğu bir ortamda, saldırıları önlemenin anahtarı, kurumların hem güvenlik altyapılarını hem de güvenlik çözümlerini iyi yönetmesidir.” diyen Fujitsu America CSO’su Jonathan Steenland, Check Point’in kurumlara ihtiyaç duydukları tüm korumaları içeren tek bir uç nokta güvenliği programını, tek bir konsoldan kolayca yönetilebilir şekilde sağladığını söyledi.

Check Point Endpoint Security R72’nin başlıca özellik ve faydaları şöyle:

* Hem kullanıcılar hem de güvenlik yöneticileri için kullanım kolaylığını gelişmiş güvenlik ile birleştiren ilk ve tek “tek program” uç nokta güvenliği çözümü
* Kapsamlı uç nokta güvenliği: Bütünleşik firewall, NAC, program kontrolü, uzaktan erişim, antivirüs, anti-spyware, tüm disk şifreleme, ortam şifreleme ve port koruma
* Check Point WebCheck ikili tarayıcı kipi ile kurumsal verileri Internet’ten ayrı tutar ve benzersiz tarayıcı sanallaştırma teknolojisi, sezgisel ve imza temelli anti-phishing, malware tespiti ile ek bir güvenlik katmanı sağlar
* Yeni OneCheck kimlik doğrulama, Windows oturum açma, disk şifreleme, VPN ve diğer uç nokta güvenliği alt sistemlerini güvenli ve kolay bir şekilde açar
* VPN Auto-Connect kullanıcılara kullanımı kolay ve kesintisiz uzaktan erişim sağlar
* Merkezi yönetim ve raporlama, uç nokta güvenliği politikalarının yönetimini kolaylaştırır.

Check Point Endpoint Security R72 ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye: www.checkpoint.com/products/endpoint_security/info.html adresinden ulaşılabilir.

Sayfa URL'si: