Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Check Point IPS, Windows 7 Güvenlik Açığını Kapatıyor - Basın Bülteni

Check Point IPS, Windows 7 Güvenlik Açığını Kapatıyor

Tarih: 28.12.2009
Ağ ve bilgi güvenliğinde dünya lideri Check Point, IPS ürünlerinin Microsoft Server Message Block (SMB) protokolündeki denial-of-service (DOS) açıklarına karşı koruma sağladığını duyurdu. Check Point kullanıcıları, etkilenen Windows 7 sisteminin manuel olarak yeniden başlatılıncaya kadar yanıt vermemesine neden olan bu açığa karşı anında korunuyorlar.

Bu Windows 7 güvenlik açığı, Microsoft Windows’un ağ dosya paylaşım protokolü olan Microsoft SMB’nin, yapısındaki bir hatadan dolayı, bu açığı istismar etmek üzere hazırlanmış paketleri işlerken tüm alanları doğrulamayı başaramamasından kaynaklanıyor. Bir hacker bu açığı istismar ederek hedef sistemin denial-of-service durumuna geçmesine sebep olabiliyor.

Gerek dedike IPS platformu şeklinde olsun gerekse Check Point ağ geçidi çözümlerine entegre olsun, Check Point IPS çözümleri biçmi bozulmuş SMB paketlerini bloke ederek bu açığa karşı koruma sağlıyor. Check Point, IPS çözümleri için sürekli, gerçek zamanlı güncellemeler ile savunma ve güvenlik politikaları için tavsiyeler içeren destek hizmetleri sağlıyor. Bu güvenlik önlemleri ve güncellemeler dünyaya yayılmış Check Point Güvenlik Araştırma ve Yanıt Merkezleri tarafından geliştirilip dağıtılıyor.

Check Point Software Blade mimarisine dayanan Check Point IPS Software Blade’i, istemci, sunucu, işletim sistemi güvenlik açıkları, malware/worm bulaşması ve daha birçok tehdide karşı multi-gigabit hızlarda önleyici koruma sağlayan tam, entegre, yeni nesil firewall atak engelleme yeteneklerine sahip. Hatırlanacağı gibi, Software Blade mimarisi kurumların yeni teknolojileri mevcut sistemleri üzerine çok basit ve hızlı bir şekilde, küçük maliyetlerle eklemelerine olanak tanıyor. Check Point’in 2009 başında duyurduğu Software Blade mimarisi bu devrimsel niteliği ile güvenlik dünyasının bu yıl en çok ses getiren gelişmesi olmuştu.

Check Point IPS çözümleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.checkpoint.com/products/softwareblades/intrusion-prevention-system.html adresini, Windows 7 SMB güvenlik açığı ve Check Point’in buna karşı sağladığı koruma ile ilgili ayrıntıl bilgi için http://www.checkpoint.com/defense/advisories/public/2009/cpai-15-Nov.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim:
Didem Arzık/Press İletişim
536 243 22 10 didema@pressiletisim.com

Etiketler: check point , dos , ıps , blade
Sayfa URL'si: