Central Hospital Doğumdan Önce de Sonra da Yanınızda....

Tarih: 19.04.2012

500. Yenidoğan EV Ziyareti Zeynep Azra Bebek’e Gerçekleştirildi

Central Hospital, yeni annelere sunduğu Yenidoğan Ev Ziyaret Programını ilk günkü heyecanı ile gerçekleştirmeye devam ediyor. Şubat ayı gebe eğitim programına katılan gebelerden Rükna Emel Birbudak’ın evine 500. bebek ve aile ziyareti gerçekleştirildi. Bebek Zeynep Azra’nın göbeği düştükten sonra yapılan ziyarette henüz yeni doğum yapan anne ve annelerin en büyük yardımcısı anneanne ve dede konularında uzman bir ekip tarafından bilgilendirildi.

Bebek Dostu Hastane Central Hospital
UNICEF ve Dünya Sağlık Örgütünün öngördüğü “anne sütü”nü destekleyen uygulamaları gerçekleştirdiği için sağlık bakanlığı tarafından “bebek dostu hastane” unvanı verilen Central Hospital, doğumdan sonra yapılan uzman bebek hemşiresi ziyaretleri ile yeni anneye desteğini sürdürüyor.

Ev ziyaretleri anneleri bilgilendiriyor

Yeni doğan ev ziyaretleri programı kapsamında yeni anneye genel bebek bakımına dair bilgilerin yanı sıra, bebek banyosu, emzirme teknikleri ve lohusalık döneminde annenin karşılaşabileceği sorunlar hakkında gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Yeni Annenin Görüşleri / Rükna Emel Birbudak-Tıbbi Mümessil

Zeynep Azra, benim ilk bebeğim ve dolayısıyla ilk hamileliğim... Gebe olduğumu öğrendiğimde doğumun nasıl geçeceği konusunda çok ciddi endişelerim vardı. Doğum nasıl olacak?, acaba normal doğum yapabilecek miyim?, hangi hastaneyi tercih etmeliyim, doğumdan sonra bebeğime iyi bakılacak mı?... Tüm bunların belirsizliklerini yaşarken Central Hospital ve kadın hastalıkları ve doğum uzmanıyla tanıştım. Rahat bir hamilelik sürecinden sonra doğumundan itibaren de bebeğimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanının güvenli ellerine emanet ettim.

Central Hospital, normal doğumu destekleyen bir hastane

Central Hospital’ın bebek dostu hastane olduğunu biliyordum... Fakat normal doğumu ne kadar desteklediğini yaşayarak gördüm. Eğitimden doktor kontrollerine kadar her adımda normal doğum konuşuluyor, tıbbi bir gereklilik yoksa diğer doğum şekli önerilmiyor. Bir gün NST çekimi için geldiğimde bir başka doğum yapmış olan anne ile sohbetimiz sırasında o da bana söylemişti: Burada her şey yolunda giderse normal doğum yaparsınız, çünkü doktorundan hemşiresine kadar herkes normal doğumu destekliyor...

Sayfa URL'si: