Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Casper’dan 4 çekirdeği devleştiren teknoloji - Basın Bülteni

Casper’dan 4 çekirdeği devleştiren teknoloji

Tarih: 10.11.2009
Teknoloji lideri Casper, dünyanın “En Yeni ve En Hızlı işlemci Teknolojisiyle donatılmış yeni Casper Nirvana’yı piyasaya sundu. Turbo-Boost Teknolojili Yeni Intel Core™ i7 işlemciye sahip Casper Nirvana notebook reklâmına ise Türkiye’yi NBA’de başarıyla temsil eden Ersan İlyasova, hızı gücü ve performansıyla ilham verdi.

Intel Turbo Boost Teknolojili yeni Intel Core™ işlemciye sahip Casper Nirvana’nın yeni reklâm yıldızı Türkiye Milli Basketbol Takımı ve Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi takımı Milwaukee Bucks’ın oyuncusu Ersan İlyasova oldu. Casper’ın daha önceki Nirvana dizüstü serisi reklamlarında da hız ve performanslarıyla kendilerinden söz ettiren başarılı sporcular; Dünya Motor Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ve Milli Futbolcu Semih Şentürk yer almıştı. Casper Nirvana’nın reklâm filminde, ürünün performansı ve hızı, başarılı milli basketbolcu Ersan İlyasova’nın hız ve performansıyla özdeşleştiriliyor. İlyasova’nın, rakiplerine karşı 4 ayrı kişi ve 2 kat daha büyük bir görüntüyle mücadele ettiği reklâm filminde 4 çekirdeği devleştiren bu yeni işlemci teknolojisi, esprili bir dille anlatılıyor.

Intel Core i7 mobil işlemciler sayesinde, masaüstü bilgisayarlardan sonra artık Casper’ın dizüstü modellerinde de bu teknoloji kullanılmaya başlandı. Teknoloji tutkunları, video,oyun,müzik gibi multimedya uygulamalarında masaüstü bilgisayarı aratmayacak performansı Casper Nirvana notebook ile yaşayabilirler.

Casper Nirvana i7-720QM, Intel ® Core™ i7 işlemcisi ile, teknoloji tutkunlarına benzersiz bir performans deneyimi sunuyor. 2 GB DDR3 Nvidia Geforce GT 240M Ekran Kartı (1 GB Ayrılmış Bellek) ile gelen üstün grafik performansı sayesinde; Casper Nirvana ile HD kalitesinde videolar oynatabilir, güç gerektiren Direct X 10 destekli oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Yeni Nirvana’daki 4 GB DDR3 1066 MHz DDR3 Bellek dizüstü bilgisayardaki kullanımınıza daha geniş banttan data aktarımı ve akıcı bir performans sunarken, 500 GB Sata Harddisk ise depolama kapasitesini en üst seviyeye taşıyor. Casper Nirvana, HDMI girişi ile FULL HD görüntü keyfini LCD ve Plazma TV‘lerle buluşturuyor. Casper Nirvana’da bulunan E SATA özelliği, uyumlu harici disklerin bilgisayarda sabit disk hızıyla çalışmasını sağlıyor. Casper Nirvana, kablosuz ağ bağlantısı ve bluetooth özellikleri ile gerçek bir mobil kullanım deneyimi yaşatıyor.

Sayfa URL'si: