Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Bütçe Sizimi,Bütçeyi Sizmi Yöneteceksiniz? - Basın Bülteni

Adres: Mecidiyeköy İstanbul

Telefon: 0212 216 6767

Fax: 0212 217 7787

Yetkili Kişi: Tolga Ergin

Web: www.bthy.net

Ekli Görseller & DökümanlarDiğer bültenler
eklenilen başka bülteni yok.

Bütçe Sizimi,Bütçeyi Sizmi Yöneteceksiniz?

Tarih: 18.06.2010
Bina Tesis Yönetimi, (Building Facility Management) diğer bir deyişle; Bina Tesis Hizmetleri Organizasyonu, satın almadan, eğitime, tamirciyi yönlendirmekten yetkili servisi aramaya, tedarikçiyi yönetmeye, yönlendirmeye, güvenliği sağlamaktan, pırıl pırıl ortam yaratmaya …kadar, hem yeni hem zor bir alan. Yakın bir geçmişe kadar bir çok binanın veya tesisisin içine dahi girmekte güçlük çekerken, bu gün buraların bütçesini, insanlarını, makinelerini, bir lambanın düğmesinin açılıp kapanma süresini yönetmeye kalkıyorlar. 20 yıl önce olsaydı delirmiş bunlar derdik.
Evet büyük bir başarı bu binaları yönetmeye kalkmak, yönetmek. Profesyonel yöneticiler tarafından idare edilen bu akıllı binalar, alış veriş merkezleri, toplu yaşam ve sosyal alanlar büyük tasarruflar sağlıyorlar. Zamanı ve parayı iyi kullanılıyorlar.

Burada en önemli sıkıntı bütçenin yapıldıktan sonraki haliyle karşılaşmak olsa gerek.En streslisi de sabit bir bütçeyle boğuşmaktır herhalde.

İyi bir yöneticisiniz, etrafınıza bakıyorsunuz yapmanız gerekenler var ama elinize tutuşturulan bütçe buna müsaade etmiyor. Kesin karnınız ağrımaya başlar. Nasıl ağrımasın ki bizden bütçeyi artırmayı (para isteme de…) sakın isteme diyenler var. Bu andan itibaren bütçe sizi yönetmeye başlıyor. Kumaş bu bize güzel bir elbise dik… ama nasıl? Bu kumaştan sizin istediğiniz elbise dikilmez ki, size kısa gelir. Biraz daha kumaş vermeniz lazım yoksa ben bu kumaşla size elbise dikemem demek gerekir herhalde ama…!

Olay basit aslında, eğer tesisinizin veya binanızın yönetimini yönetim firmasına verecekseniz? İmkanınızda varsa firmayı çağırın ve bütçeyi beraber oluşturun. Planlar yapın göreceksiniz arzu ettiğiniz iyileştirmeler olacaktır. http://bthy.net

Tolga Ergin BTH Yöneticisi


Sayfa URL'si: