Adres: Göktürk Beldesi Sadık Sokak Kale Apartmanı Kat:1 Daire:1/A Eyüp- İstanbul /Türkiye

Telefon: 0212 322 52 10

Fax: 0212 322 50 12

Yetkili Kişi: BeautyForm

Web: www.beautyform.com.tr/

Ekli Görseller & Dökümanlar

Bölgesel Yağlanmaya Fransız Çözüm

Tarih: 10.10.2008
Kadınların en büyük sıkıntısı bölgesel yağlanma. Ama artık sorun değil! Bedensel incelme ve istenmeyen yağlardan kurtulmakta teknolojinin getirdiği son sistemlerden Fransız mucizesi MLS; uygulandığı binlerce kişinin memnuniyetiyle Türkiye'de de ciddi bir seçenek oluşturuyor. Avrupa'da 4000'in üzerinde uygulamaya ulaşan sistemin Türkiye'deki uygulama sayısı 500'e yaklaştı. Kadın-erkek hepimiz, vücutta biriken fazla yağlardan şikayet ederiz.

Beslenme ve spor alışkanlıklarımız kadar; genetik yapımız ve yağların biriktiği alanların sporla dahi zor çözülür oluşu, sorunumuzu kronikleştirir. Kozmetikte yıllardır kadınların bir numaralı güzelleştiricisi ürünlerin beşiği Fransa, bu defa fazla gördüğümüz bölgesel yağlardan bizleri kurtaracak sihirli bir makine geliştirmiş: MLS. Açılımı MorfoLipoSculpture yani yağları yontarak şekillendirmek. En büyük özelliği de bunu ameliyatsız, ağrısız, acısız başarabilmesi. Uygulama sonrası özel bir bakım gerektirmemesi, hastanın işlem sonrası hemen gündelik hayatına geri dönebilmesi MLS'in diğer avantajlarını oluşturuyor. Diyetlere rağmen inatla erimeyen yağlarla baş etmek için kullanılan MLS , "bölgesel kilolar" sorununu da çözmeyi amaçlıyor. Kadınların en çok kalça ve basenlerinde biriken yağlardan şikayetçi olduğunu belirten Apex Tıp Merkezi'nden Medikal Estetik Hekim Gökalp Müstecaplıoğlu, ince ve formda bir bedene MLS'le kavuşmayı anlattı: MLS muayenehane ortamında, liposuction gibi sonuçlar veren, kalıcı ve hızlı bir şekilde istenmeyen yağlardan kurtulmamızı sağlayan bir uygulamadır. Ama liposuctiona bir alternatif olduğu düşünülmemelidir.

Liposuction, bütün risklerine rağmen, genel anestezi altında, bir seferde çok fazla yağın vakumla aspire edilerek ortamdan çıkarılması olayıdır. Bir ameliyattır. Hastane ortamı gerektirir, ağrılar söz konusudur ve öncesi, sonrası bakımlar gibi bir dizi işleme gerek duyar. Oysa MLS tam tersidir. Muayenehane ortamında, genel anesteziye gerek duymadan, özellikle ağrısız, dikişsiz, yan etkisiz, konforlu bir çalışmadır. MLS, bir dizi işlemlerin bütünleşmiş adıdır. Biz MLS uygulamasında birbirini takip eden, 2 veya 3 türlü uygulama yapıyoruz. Ama burada sonuç üreten ana işlem, hipoosmolar bir sıvı ile, ultrasound eşliğinde yağları eritmek. Sistem 3 adımda ilerliyor. İlk olarak, MLS in özel bir parçası olan 'Analiz sistemi' ile hedef yağ dokusunun özellikleri, boyutları ölçülüyor. Analiz sonucunda, hedef yağ dokusunun hangi formülle, kaç defa, nasıl bir tedaviye ihtiyacı olduğu belirleniyor. Bunun sonucunda, formüle göre hazırlanmış serum karışımları, lokal anestezik ilaçla karıştırılıyor. Başka hiçbir yabancı madde veya katkı maddesi konmuyor.

Bu sıvı hedef yağ dokusu içine lokal anestezik madde eşliğinde ağrısız bir şekilde enjekte ediliyor. İçine sıvı yedirilmiş bu dokunun üstüne, dışarıdan Ultrasound dediğimiz ses titreşimleri veren petler ile ultrasound uygulanıyor. Yağlar eritiliyor. En sonunda; manyeto terapi ve infraruj battaniyesi ile o bölgenin sıkılaşarak, düzleşmesi ve MLS drenaj ile lenf yollarının açılması ve bu eritilmiş yağların vücuttan atılması sağlanmış oluyor. İşlem kişinin yağ tabakasının yeri ve miktarına göre 2 veya 3 kez, bazen de 4 kez uygulanabiliyor. Genellikle 10 gün ya da 15 gün arayla yapılan uygulama ortalama 1 ay sürüyor. Uygulama yapılan bölgede 5 yıl süreyle yeniden yağlanma görülmüyor. Uygulamanın sonuçları ilk seanstan itibaren alınmaya başlıyor. Her seansta giderek verimlilik artıyor. Sistemin önerdiği şekli sonuna kadar yaparsak, kalıcılık ve verimlilik o kadar fazla oluyor.

Tüm bu işlemler sonunda hastaya herhangi bir bakım gerekmiyor. Hasta hemen ayağa kalkıp, işine ve gündelik hayatına geri dönebiliyor. Uygulama alanları MLS, karın, basen, kalçalar, bacak içleri gibi yaygın yağ tutulumu olan yerlerin yanı sıra, özellikle selülitli bölgelerde çok başarılı. Ayrıca, diz etrafında ve ayak bileği etrafında görülen yağ birikimlerinde liposuction yapmak zor ve riskli iken, MLS ile sonuç almak oldukça kolay. Diğer taraftan, kollarda sarkma yapan yağ dokularının ve gıdıdaki yağlardan da bir seansta kurtulmak mümkün olabiliyor. MLS ile çok daha az sürede, kalıcı sonuçlar Bölgesel yağlanma konusunda diğer tüm uygulamalar, kalıcı sonuçlar üretemezler.

Yağ hücreleri içindeki yağın dışarıya alınması ve lenf yoluyla atılmasını sağlasalar bile, yağ hücresine bir şey yapamadıklarından, bir süre sonra hastanın aynı bölgede yağ biriktirmeye başlaması söz konusu olabiliyor. Oysa MLS ile yağ hücreleri yağ tutma vasfını kaybettiklerinden sonuç liposuction gibi kalıcı olabiliyor. Ayrıca, sonuçlar da çok hızlı. Diğer soft uygulamalarda 1 kür ve çoğu kez 2 kür uygulama söz konusu oluyor. Bir kür uygulamaların en az 1,5 ay sürdüğü göz önüne alınırsa, en kısa süre 3 ay olurken, MLS toplam 1 ayda üstelik kalıcı sonuçlar üretebiliyor. Diğer uygulamalarda, verimlilik tedricen yani çok yavaş gelişirken, MLS' de sonuçlar gözle görülebilir derecede ve ilk seanstan itibaren elde ediliyor. Üstelik diğer uygulamaların çoğunda haftada 2 veya 3 kez uygulamaya gitmek gibi bir yoğun iş organizasyonuna da gerek var. Oysa MLS çok daha az ve kısa sürelerde yapılan işlemlerle kalıcı ve düzgün sonuçlar veriyor. MLS için ayrıntılı bilgi:

Beautyform Türkiye www.beautyform.com.tr

Sayfa URL'si: