Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Beypazarı Maden Suyu - Basın Bülteni

Beypazarı Maden Suyu

Tarih: 17.08.2009
Sağlık her şeyden önce gelir diye mi düşünüyorsunuz? Öyleyse, sağlığınız için önemli olan yararları saymakla bitmeyecek, sağlık ve lezzeti bir arada, 52 yıllık tecrübesiyle ve kaliteli bir iş prensibiyle sizlere sunan Beypazarı Doğal Maden Suyunu tüketiyorsunuz demektir.

1952 yılında Ankara’nın Beypazarı ilçesinde kurulan Beypazarı Doğal Maden Suyu kalitesinden ödün vermeden ve sürekli yenilenen teknolojisi ile günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. Sektörde büyük bir pazar payına sahip olan firma toplamda 252 bin şişe/saat kapasiteye sahip olan Beypazarı Doğal Maden Suyu ürünlerini HACCP, ISO 9001 ve ISO 22000 standartlarına uygun olarak piyasaya sunmaktadır. Doğal maden suyu üretiminin dışında 2008 senesinin haziran ayında sektöre yeni doğal meyve aromalı lezzetlerini de sunan firmanın şimdilik doğal aromalı elma, vişne, limon ve çilek olmak üzere 4 farklı ürünü bulunmaktadır. Beypazarı Doğal Maden Suyunu sektörde bulunan diğer firmalardan ayıran en önemli özellik mineral değerinin yüksek olmasıdır. Mineralin insan sağlığı açısından önemi tartışılmaz bir gerçektir ki, Beypazarı Doğal Maden Suyu içinde bulundurduğu zengin mineraller yönünden tüketiciler tarafından tercih edilen bir marka olmayı başarmış ve zengin mineralli su kategorisine girmiştir. Maden Suyunun insan sağlığı açısından tartışılamaz bir önemi vardır.

Özellikle yaz aylarında sıcaklıklarında artmasıyla vücuttan atılarak kaybedilen sıvının maden suyu ile karşılanması, hem kaybedilen minerali kazanmak hem de vücut direncini arttırmak açısından önemlidir. Bu yüzdendir ki halk arasında soda ve maden suyu eş anlamlı kullanılmasına rağmen ikisi birbirinden farklıdır. İçilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbondioksit eklendiğinde soda yapılmış olur. Maden suyu ise yerin kilometrelerce derinliklerinden çıkar ve yeryüzüne çıkarken geçtikleri katmanlardan mineralleri de alarak yol alırlar. Bu durumda maden suyu mineralce çok zengin iken soda mineral içermez. İnsanlara maden suyunun önemini, yararlarını anlatmak ve kaliteli lezzeti tüketiciyle buluşturmak adına da yurtiçi, yurt dışı fuarlarında yer alan firma, en son Ankara’da düzenlenen SUTEF fuarında yer aldı. Renkli standıyla ilgi çeken firma, tüketicilerle buluşma fırsatı buldu. Maden Suyu Üreticileri Derneği (MASUDER) üyesi olan firma, derneğin tüm çalışmalarında yer almakta ve maden suyunun yararlarını tüketicilere anlatmak için çalışmalar düzenlemektedir.


Sektörler:
Sayfa URL'si: