Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, 2. Kültürlerarası İletişim Günleri - Basın Bülteni

Adres: Vatan Cad. No: 69 34805 Kavacık, Beykoz, İstanbul

Telefon: 0216 444 2569

Fax: 0216 413 9520

Yetkili Kişi: Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu

Web: www.beykoz.edu.tr/

Ekli Görseller & Dökümanlar

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, 2. Kültürlerarası İletişim Günleri

Tarih: 22.04.2014

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Hazırlık Sınıfları, 10-11 Nisan 2014 tarihlerinde Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde öğrenim görmekte olan uluslararası öğrencilerin katılımı ile “Kültürlerarası İletişim Günü”nü gerçekleştirilmiştir.

21 Farklı Ülkeden 61 Uluslararası Öğrenci Etkinliğe Katıldı…

Etkinliğin birinci günü, 21 farklı ülkeden (Irak 2, Kolombiya 4, Letonya 1, Polonya 1, Slovakya 2, Romanya 3, Litvanya 4, İngiltere 1, Çek Cumhuriyeti 5, Almanya 4, Filistin 2, Ukrayna 2, Tunus 1, Türkmenistan 2, Arnavutluk 4, Libya 1, Güney Afrika 1, Nijerya 1, Afrika 1, Afganistan 13, Suriye 6) 61 kişilik öğrenci yer almış ve 10 öğrenci ülkelerini tanıtan sunumlar yapmıştır. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Hazırlık sınıfı öğrencilerimizden Senem Çetinkaya Türkiye’yi ve Türk kültürünü tanıtan sunum gerçekleştirmiştir. Sunumlar sonrasında, öğrencilerin hazırlamış olduğu Türk yemekleri misafirlere ikram edilmiş. Akşam 20.00’de tüm hazırlık sınıfı öğrencileri ve misafirlerimizin katılımı ile müzik ve danslar eşliğinde bir gala yemeği yenmiştir.

Etkinliğin ikinci günü, Boğaz’da tekne turu ile başlamış ve bu tur esnasında konuklarımıza İstanbul’un tarihi mekânları hakkında bilgi verilmiştir. Sonrasında toplu olarak öğle yemeğine geçilmiş, yemeğin ardından misafirlerimiz şehirlerine uğurlanmıştır. Gala yemeği, Boğaz turu ve konaklama Beykoz Belediyesi sponsorluğu ile gerçekleştirilmiştir. Ulaşım sponsorluğunu ise Unlimited Education ve Mars Lojistik üstlenmiştir. İstanbul Şehir Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi etkinliğe destek vermişlerdir.

Saygılarımızla,

İletişim:
Birsen Usta │ Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Kurumsal İletişim Birimi
E-posta: birsenusta@beykoz.edu.tr
Tel: 0216 444 25 69 (527)

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Hakkında

Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı tarafından hayata geçirilen Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu lojistik temalı bir yükseköğretim kurumudur. Sektörün ihtiyacı olan her işten anlayan değil, yaptığı işi en iyi bilen ve doğru yapan nitelikli yetişmiş insan gücünü yetiştirmek amacıyla hayata geçirilmiş programların tamamı lojistik eksenli olup, her biri lojistik bütününün bir parçasını oluşturmaktadır. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ekonomiye katkı sağlayacak yüksek nitelikli iş gücü yetiştirmeyi, dünya standartlarında çalışan, ulusal ve uluslararası düzeyde saygın ve güvenilir bir yükseköğretim kurumu ve Türkiye’nin lojistik eğitim merkezi olmayı hedeflemektedir. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulunun tüm programları lojistik sektörüne odaklanarak oluşturulmuştur. Eğitim ve öğretim programında Lojistik Programı’nın yanı sıra, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme Yönetimi, Mobil Teknolojiler Programcılığı, Sivil Hava Kabin Hizmetleri, Dış Ticaret, Bilgisayar Programcılığı ve Raylı Sistemler İşletmeciliği programlar yer almaktadır. www.beykoz.edu.tr

Sektörler:
Sayfa URL'si: