Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
BES’in Yeni Aktörü Deniz’den: DenizEmeklilik - Basın Bülteni

Adres: DenizBank Genel Müdürlük Büyükdere Cad 106-108 34394 Esentepe Şişli İstanbul Türkiye

Telefon: 0212 336 42 51 -(0212) 355 0800

Fax: 0212 336 42 51

Yetkili Kişi: DenizBank - Tülay Karamanlıoğlu

Web: www.denizbank.com

Ekli Görseller & Dökümanlar

Diğer bültenler
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı DenizBank ile El Ele
DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş: “2011 yılının ilk üç ayında net kârımızı 203 milyon TL olarak gerçekleştirdik“
DenizBank 500 milyon TL tutarında bono ihraç ediyor
DenizBank’tan enerji ve tarım sektörüne 300 milyon euro’luk kredi
DenizBank’ın yeni fonu metalden kazandıracak
“Bordosu mavisi, Bonus’un harbisi” ile Hem Taraftar Hem de Trabzonspor Kazanacak
AB’den tarım ve kırsal kalkınma için hibe alanlara DenizBank desteği
Esnaf dostu DenizBank, Akıllı Kart projesini İSTESOB işbirliği ile hayata geçiriyor
Deniz’den Bayrama Özel Eli Öpülecek Kredi!
DenizBank’ın 2010 yılı ilk yarı finansal verileri açıklandı
DenizBank Cebimde Kredi faizleri Şok İndirim Kampanyası ile %0.99’a düştü!
DenizBank’tan işletmeler için Ramazan Kampanyası
DenizBank’tan “Emlak Ofisleri ve Taşıt Bayileri Çalışanlarına Özel Bankacılık Paketi”
DenizBank - Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası İşbirliği ile Şirket ve Konutlara 20 Milyon Dolarlık Finansman Paketi
Deniz otobüsü ile seyahatin en ucuz yolu Sea&Miles
DenizBank’tan doğa dostu kampanya...
DenizBank ve Petrol Ofisi işbirliği ile İşletme Kart’tan Akaryakıta 2 taksit
DenizBank’tan Konut Kredisi Alana Yeni Yıl Hediyesi Lcd Tv!
DenizBank Türkiye’nin Hatıra Defteri’ni araladı…
DenizBank İnternet Şubesi BMW kazandırdı
DenizBank’ın ilk BMW talihlisi belli oldu
DenizBank Rus Rublesi efektif kabulüne başladı
Deniz Emeklilik ve Hayat A.Ş. “Emeklilik“ branşında faaliyet ruhsatını aldı
DenizBank İnternet şubesi kazandırıyor
DenizBank’ın perakende bankacılığı Barbaros Karakışla’ya emanet
DenizBank’tan Fenerbahçelilere özel kredi kartı

BES’in Yeni Aktörü Deniz’den: DenizEmeklilik

Tarih: 14.01.2010
DenizBank Finansal Hizmetler Grubu, DenizEmeklilik’le bireysel emeklilik pazarına iddialı bir giriş yaptı. Deniz Emeklilik, bu yıl 44 milyon TL’lik fon büyüklüğüne ulaşmayı ve üç yıl içinde emeklilik pazarındaki yeni satışlarda ilk beşe girmeyi hedefliyor

Sahip olduğu finansal süpermarket anlayışıyla müşterilerinin tüm finansal ihtiyaçlarına cevap veren DenizBank, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olmak isteyen müşterilerine DenizEmeklilik ile hizmet verecek. DenizEmeklilik 14 Ocak 2010 tarihinde İstanbul’da yapılan basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Basın toplantısı, DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş ve DenizEmeklilik Genel Müdürü Deniz Yurtseven’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantıda DenizEmeklilik’in ürünleri ve hedefleri ile emeklilik sektörü hakkında bilgi verildi. DenizEmeklilik’in, sadece emeklilik pazarında bu yıl 44 milyon TL’lik fon büyüklüğüne ulaşmak istediği, üç yıl içerisinde ise emeklilik pazarındaki yeni satışlarda ilk beşe girmeyi hedeflediği paylaşıldı.

Ateş: “Önümüzdeki üç yıl içinde satışlarda ilk 5’te olacağız”

DenizEmeklilik’in lansman toplantısında konuşan DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, hayat sigortaları pazarında gösterdikleri başarıyı Bireysel Emeklilik pazarına taşıma isteklerinin bir sonucu olarak yaklaşık 2 yıldan beri hazırlandıklarını belirtti. Ateş, “Bu hazırlık süresince müşteri odaklı bakış açımızı hizmet ve ürünlerimize en iyi şekilde yansıtabilmek amacıyla çok iyi bir teknik ve fonksiyonel altyapı oluşturduk. Bu sayede sunduğumuz hizmetler açısından sektörde büyük farklar yaratacağız ve müşterilerimize bu farkı hissettireceğiz” dedi. 2013 hedeflerini “Bireysel emeklilik alanında yeni satışlarda ilk 5’te olacağız. Hayat ve ferdi kazada da %5 oranında pazar payı hedefliyoruz” şeklinde açıklayan Ateş, bireysel emeklilik sektöründeki katılımcı sayısının 2009 yılında iki milyona ulaştığını ve bu rakamın beş yıl içinde dört milyona çıkacağını öngördüklerini dile getirdi. Emeklilik tarafında bu yıl 30 bin 800 emeklilik sözleşmesine imza atmak ve 44 milyon TL’lik fon büyüklüğüne ulaşmayı hedeflediklerini belirten Ateş, 2012 yılında ise yürürlükteki sözleşme sayılarını 72 bin 500’e, fon büyüklüklerini de 170 milyon TL’ye çıkarmak amacı taşıdıklarını kaydetti.

DenizEmeklilik’in hayat sigortaları pazarına 2007 yılında hızlı bir giriş yaparak, en çok gelişme kaydeden sigorta şirketlerinden birisi olduğunu ve “Deniz” markasını sigorta sektörüne başarı ile taşıdığını kaydeden Hakan Ateş, “2009 yılı sonuçlarına göre DenizEmeklilik, hayat sigortası pazarında teknik kâr, net kâr ve özsermaye büyümesi açısından belirgin değerler kaydetmiştir. Sigorta ve BES gelirlerinin grubumuzun toplam karı içindeki payı, 2009 3. Çeyrek bilanço verilerine göre %6.1’i bulmuştur” diye konuştu. Banka sigortacılığında şubeleriyle yakaladıkları başarıyı Deniz markası ile satacakları emeklilik planları ile perçinleyip, bireysel emeklilik sektöründe de önemli bir yer edineceklerini ifade eden Ateş, “DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun yaratacağı sinerji ile kartopu büyüklüğünde başlayacak ve çığ gibi büyüyecek emeklilik branşı kârlılığımız, grubumuza önemli bir artı değer katacaktır” dedi. Ateş, bireysel emekliliğin mevcut potansiyeli bakımından içinde mutlaka bulunmaları gereken bir alan olduğunu vurguladı.

Yurtseven: “BES’te sunduğumuz özel hizmetlerle farklılaşacağız”

Deniz Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürü Deniz Yurtseven ise yaptığı konuşmada hızlı ve istikrarlı bir büyümeye imza attıklarını söyledi. Emeklilik pazarında çok iddialı olduklarının altını çizen Yurtseven, şunları ekledi: “Kurum olarak 2009 yılında 55.8 milyon TL’lik toplam prim üretimine imza attık. Geçtiğimiz yıl poliçe adetimiz ise 661 bin oldu. Ortaya koyduğumuz performans, emeklilik tarafında yakalayacağımız başarının ipuçlarını ortaya koyuyor.”

DenizEmeklilik’ten hoş geldin kampanyası!

BES’in yeni oyuncusu DenizEmeklilik, ürünleri ve farklı hizmetleriyle de dikkat çekiyor. Yapılan “hoş geldin” kampanyası ile DenizEmeklilik’ten Damla ya da Deniz Plan alanlar, katkı paylarını DenizBonus ile ödediği takdirde ilk katkı payı kadar bonus kazanacak. Deniz Plan satın alanlar ayrıca Kurtaran İşsizlik Sigortası adı altında ücretsiz işsizlik teminatına da sahip olacak.

DenizEmeklilik; Damla Plan, Deniz Plan ve Gruba Bağlı Deniz Emeklilik Planı adı altında üç farklı emeklilik planı satacak. DenizEmeklilik’ten emeklilik planı satın alanlar, birikimlerini Likit Fon, Tahvil Fon, Döviz Fon, Esnek Fon ve Hisse Fon olmak üzere beş ayrı fon ile Grup Tahvil ve Grp Esnek Fon’dan oluşan 2 grup fonu seçeneğinde değerlendirebilme imkanına sahip olacak. Direkt satış ekibi ve tele-satış ekibiyle hizmet verecek olan Deniz Emeklilik’in son derece kalifiye 801 lisanslı BES aracısı da DenizEmeklilik’le çalışmak isteyenlere yardımcı olacak.

Detaylı bilgi için:
Nihan Koçak
Rasim Yılmaz

Bersay İletişim Danışmanlığı
Tel: 0212 337 51 56
Tel: 0212 337 51 49
E-posta: nihan.kocak@bersay.com.tr
E-posta: rasim.yilmaz@bersay.com.tr

Etiketler: denizbank
Sayfa URL'si: