Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
“Ben Senim; Sen de Ben” - Basın Bülteni

Adres: Ulus Mah. Dereboyu Cad. 34340 Ortaköy / İstanbul

Telefon: 0212 287 69 00 (1165)

Fax: (0212) 265 92 14

Yetkili Kişi: Umut Mısırlı Esmer

Web: www.mef.k12.tr/

Ekli Görseller & Dökümanlar
“Ben Senim; Sen de Ben”

Tarih: 25.05.2010
Özel MEF Eğitim Kurumları ve Metin Sabancı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Mehmet Ali Alabora ile beraber

Sosyal Sorumluluk Projelerinin finalini yaptı.

Özel MEF Okulları ve Metin Sabancı Özel Eğitim, Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri; 2009 – 2010 Eğitim - Öğretim yılı süresince “Ben Senim Sen de Ben” sosyal sorumluluk projesinde bu yıl dört farklı çalışma grubu ile yer aldı. Müzik, Dans, Drama ve Plastik Sanatlar alanlarında çalışmalarını sürdüren öğrenciler, bir yıl boyunca çok güzel çalışmalar ürettiler. Proje çalışmasına gönüllü olarak katılan öğrencilerimizin eşli olarak yürüttüğü faaliyetler, kimi zaman bir müzik ritminde , kimi zaman yüreklerin dansıyla, kimi zaman ellerin kenetlenmesi ile şekil buldu.

Proje, 24 Mayıs Pazartesi günü yapılan sertifika töreniyle son buldu. Törene katılan Mehmet Ali Alabora her iki kurumun öğrencileriyle birlikte sahne alıp, duygularını dile getirdi. Özel eğitim veren kurumları sıklıkla ziyaret ettiğini söyleyen Alabora, öğrencilerden en büyük kazanımının karşılıksız ve limitsiz sevgi olduğunu söylerken, velilere de seslenerek çok dokunaklı anlar yaşattı. Velilerle olan paylaşımlarında “Belki diğer velilere gore daha zor şartlar içerisindesiniz. Fakat bizler hayatın diğer alanlarında bazen kaybolurken, sizler çocuklarınızla sevginin farklı bir boyutunu yaşıyorsunuz” dedi.

2 yıl boyunca projeye katılımlarından dolayı sertifikalarını alan her iki kurum öğrencileri, karşılıklı olarak bu proje boyunca edindikleri kazanımları izleyicilerine anlattılar. Her birinin öncelik verdiği en büyük gelişimin farklı dünyalarda, farklı düşünen insanlarda asıl olanın kendini görmek olduğunu, bu dostluğu yaratmanın önemi ve birlik olabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler. Projenin kalıcığını sağlamak üzere de Metin Sabancı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi bahçesine Mehmet Ali Alabora ile beraber fidan dikimiyle günü sonlandırdılar.

Sektörler:
Sayfa URL'si: