Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Belma Çocuk Akademisi Çocuklarda Geri Dönüşüm Bilincini Arttırıyor - Basın Bülteni

Adres: Mutluköy Mahallesi Binesin Sitesi 1961 Cad. No:36 Ümitköy/ANKARA

Telefon: 0 312 235 90 85 PBX

Fax: 0 312 235 90 85

Yetkili Kişi: Belma Çocuk Akademisi

Web: www.belmacocukakademisi.com

Ekli Görseller & Dökümanlar
Diğer bültenler
eklenilen başka bülteni yok.

Belma Çocuk Akademisi Çocuklarda Geri Dönüşüm Bilincini Arttırıyor

Tarih: 31.08.2012
Belma Çocuk Akademisi çocuklarda “Geri Dönüşüm Bilincini” artırmak için okulun bir bölümünü Çaputçu’nun Yeri adlı dükkana çevirdi. Çaputçu’nun Yeri ev içinde kullanılmayan malzemelerin çocukların hayal güçlerini kullanarak kullanışlı malzemelere dönüştürmesini sağlıyor.

Çaputçu’nun Yeri kullanılmayan boncuklar, kumaşlar, tahtalar, eskimiş ve atıl durumundaki malzemeler ile dolu. Çocukların evlerinden de getirdikleri malzemeler ile de zenginleştirdikleri Çaputçu’nun Yeri, atık maddeleri çocukların yaratıcıkları ile birlikte kullanışlı hale getirmelerini sağlıyor.

Belma Çocuk Akademisi çocukların geri dönüşüm bilincini artırmak ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak için geliştirdiği projede, çocuklar ilk önce Çaputçu’nun Yeri’nde tasarladıkları materyali ortaya çıkarmak için alış veriş yapıyorlar. Daha sonra malzemeleri eğitmenlerinin gözetimi altından yaratıcılıklarını kullanarak kullanışlı malzemeler elde ediyorlar. Akademinin son düzenlediği organizasyonda çocuklar kendi robotlarını ortaya çıkardılar.

Belma Çocuk Akademisi 2005 yılından beri kendi binasında hizmet verdiği Ümitköy’de çocuk eğitiminde getirdiği yenilikçi ve çağdaş anlayışla ön plana çıkarken, akademinin sorumlu müdürü İjlal Kadılar, “Çaputçu’nun Yeri bizim için çok özel bir proje. Çocuklarda geri dönüşüm bilincini arttırırken, bir yandan da yaratıcılıklarının gelişmesini sağlıyor. Proje hem çocuklar hem de aileler tarafından çok beğenildi. Çocukların zevkle çalıştıkları ve en çok zamanlarını harcadıkları bir yer haline geldi. Çocuklar özgün fikirleri ile çok değişik geri dönüşüm çalışmaları gerçekleştiriyorlar. “Geleceğimizi Oyunlara Gizledik” sloganı ile çıktığımız yolda edilgen değil etken, kabullenen değil sorgulayan, ezberci yerine aktif öğrenen, çevresine kulaklarını kapatmayan, yaramaz ama söz dinleyen çocuklar yetiştirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Belma Çocuk Akademisi Hakkında

Belma Çocuk Akademisi 2011 yılında Ümitköy’de eğitim ve öğretimine başlamıştır. İlk olarak Eryaman bölgesinde 2005 yılında faaliyete başlayan okulumuz, bulunduğu çevrede yoğun ilgi ve başarılar sağlamıştır. Ancak yer kısıtlığı ve mülk sahibi olmamasından kaynaklı yerini Ümitköy’e taşımış ve kendi binasını inşaa etmiştir. 2005 yılından bu yana okulumuzun müdürlük görevini, sınıf öğretmenliğinde uzman ve ilimizde birçok başarılara imza atmış olan İjlal Kadılar yürütmektedir. GELECEĞİMİZİ OYUNLARA GİZLEDİK sloganı ile yola çıkan kurumumuz,

Edilgen değil etken,

Kabullenen değil sorgulayan,

Ezberci yerine aktif öğrenen,

Çevresine kulaklarını kapatmayan,

Yaramaz ama söz dinleyen,

Sevgi veren, saygı gören,

Çocuklar yetiştirmeyi amaçlıyor. Bu amaçlar doğrultusunda eğitim kadrosunu oluşturan Belma Çocuk Akademisi, çocuğunuzun eğitimsel sürecinde sizlerin yanında oluyor.

Güvenlik

Çocukların bulunduğu her türlü kurumda güvenlik ve sağlık koşulları bakımından yeterli önlemlerin alınması çok önemlidir. Önlemler şansa yer vermeyecek şekilde alınmalıdır. Belma Çocuk Akademisi yaşanabilecek tehlikelere karşı çocuklarımızın güvenliğini kontrol altına almıştır.

Okulumuzda yaşanabilecek yangın tehlikesine karşılık ışıklı yangın cihazları,yangın merdiveni ve her katta yangın söndürme tüpleri mevcuttur. Ayrıca, bütün bölümlerde duman dedektörü vardır. Mutfak ve kazan dairesinde de bunlara ek olarak gaz dedektörü yer almaktadır. Ayrıca binamızın kapasitesine uygun olarak paratoner (yıldırımsavar) bulunmaktadır. Eşyalar ve mobilyalar duvara sabitlenmiştir. Tuvaletlerde, duvara sabit blok lavobolar kullanılmıştır. Binamız ve kapılarımız güvenlik standartları dikkate alınarak geniş ve birbirine çarpmayacak biçimde, dışarı açılır şekilde inşaa edilmiştir. Akademimizde kullanılan camların bütünü tamperli camdır. Binamızın çevresi, kameralı sistem ile 24 saat izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

Yemek

Kuruluşumuzda yemekler sanayii tipi mutfağımızda aşçımız tarafından gıda rasyonlarına uygun şartlarda hazırlanmaktadır. Yemeklerimizden günlük olarak alınan numuneler uygun saklama ortamında 24 saat süre ile saklanmaktadır. Okulumuz, markalı ürünleri tercih etmekle beraber hazır meyve suları yerine mevsimine göre taze sıkılmış meyve suları yada komposto tercih etmektedir. Hazırlanan hamburger tarzı ürünlerde el yapımı köfteler kullanılmaktadır. Öğünlerimiz ise porselen tabak ve cam bardaklar ile servis edilir.

Sağlık

Okulumuzun en önem verdiği alandardan biri de sağlıktır. Özellikle okul öncesi çocuklarımızda daha sık meydana gelen rahatsızlıkları belirlemek yada kontrol altında tutmak için ayda bir doktor kontrollerimiz bulunmaktadır. Okulumuzda, acil müdahaleler ve sağlık kontrollerinin yapılabilmesi için “Sağlık Odamız” bulunmaktadır. Belma Çocuk Akademisi personelin sağlık kontrollerine de önem vermektedir.Çalışanların, periyodik olarak yapılan sağlık kontrollerinde, en az yılda bir göğüs radyografiği,portör, gaita ve sarılık testleri yapılmaktadır.

Servis

Kuruluşumuza ait iki adet servis aracımız bulunmaktadır. Şoförlerimiz tarafından kullanılan araçlar ile çocuklarımız güvenli bir şekilde evden alınıp yine eve bırakılmaktadır. Koltuklarımızda her çocuk için ayrı emliyet kemeri mevcuttur. Çocuklarımızın her türlü güvenliğini sağlamak amacı ile servislerimizde yardımcı öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Aynı zamanda okullardan alınan çocuklarımıza da öğretmenlerimiz eşlik etmektedir. Servislerimiz, güzargahlara göre belirlenmekte olup saatler aile ve kurum tarafından ayarlanmaktadır.

Belma Çocuk Akademisi İletişim Bilgileri


Mutluköy Mahallesi

Binesin Sitesi

1961 Cad. No:36

Ümitköy/ANKARA

Tel:0 312 235 90 85Sektörler:
Sayfa URL'si: