Avrupa Günü, “Şişli de Münih Sergisi” ile Kutlandı

Tarih: 10.05.2011
Şişli Belediyesi, 9 Mayıs Avrupa Günü’nde “Şişli’de Münih Sergisi”ne ev sahipliği yaptı.

Şişli Belediyesi, “9 Mayıs Avrupa Günü” dolayısıyla “AB Kentleri Şişli’de” projesini “Şişli’de Münih Sergisi” ile başlattı. Abdi İpekçi Caddesi’nde başlayan sergide, Münih kentine ve Oktoberfest’e ait 50 adet fotoğraf yer alıyor.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün evsahipliği yaptığı etkinliğe Almanya Başkonsolosu Birita Wagener, Macaristan Başkonsolosu Andras Gyenge, Fransa Başkonsolosu Herve Magro, İspanya Başkonsolosu, Aurelio Perez Giralda, Hollanda Başkonolsu Onno Kervers, Polonya Başkonsolosu Miroslaw Stawski, Japonya Başkonsolosu Katsuyoshi Hayashi ve bölgedeki yurttaşlar katıldı.

Bavyera’ya özgü kıyafetleriyle Alman kız ve erkeklerinin katılımcıları ağırladığı sergi kokteylinde bir konuşma yapan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “9 Mayıs Günü’nde “AB Kentleri Şişli’de” projemizi Şişli’de Münih Sergisi ile başlatıyoruz. İstiyoruz ki, Münihli dostlarımız Şişli’yi, Şişlili dostlarımız Münih’i tanısın. Türkiye’de yerel yönetim olarak ilk bizim tarafımızdan 2005 yılında kurulan Avrupa Birliği Merkezimiz aracılığıyla Avrupa ile ortak projeler üretiyoruz. Şişli’yi Avrupa’da tanınır hale getirmek temel hedefimizdir. Bu amaçla bu sergimizi yıl boyunca başka ülkelerin başka şehirleriyle devam ettireceğiz” dedi.

“Avrupa Kentleri Şişli’de” konseptli fotoğraf sergisi çalışması, yıl boyunca çeşitli Avrupa kentlerine ait fotoğraflarla Abdi İpekçi Caddesi’nde sergilenmeye devam edecek.

BASIN BÜROSU

288 99 51

Sektörler:
Sayfa URL'si: