Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Allison Transmission, Iturri Grup ve Bremach, yeni itfaiye kamyonu LYNX’i Fransız itfaiyecilere tanıttı! - Basın Bülteni

Adres: İlkerler Plaza, Gümüşsuyu Caddesi, No:34 PK: 34015, Zeytinburnu, İstanbul, Türkiye

Telefon: +90 212 613 92 00

Fax: +90 212 576 35 70

Yetkili Kişi: İlkerler Ot omotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Web: www.allisontransmission.com/servlet/DownloadFile?Dir=publications/pubs&FileToGet=SA5906TR.pdf

Ekli Görseller & Dökümanlar


Diğer bültenler
eklenilen başka bülteni yok.

Allison Transmission, Iturri Grup ve Bremach, yeni itfaiye kamyonu LYNX’i Fransız itfaiyecilere tanıttı!

Tarih: 05.07.2012
Allison Transmission, Iturri Grup ile Bremach, hafif ve çok amaçlı yeni LYNX itfaiye aracını itfaiye ve acil durum sektörüne tanıtmak için Fransa’da özel bir test etkinliği düzenledi.

Paris, Fransa – Eylül 2011’de Fransız İtfaiyeciler Ulusal Kongresi’nde yeni LYNX itfaiye aracının konseptini tanıtan Allison Transmission, Bremach ve Iturri, Fransa itfaiye ekiplerinin bu yeni aracı gerçekçi ortamlarda test etmeleri için özel bir çalışma hazırladı.

Bremach, Iturri Grup ve ticari araçların lider tam otomatik şanzıman üreticisi Allison Transmission tarafından organize edilen Fransa turu boyunca LYNX itfaiye aracı, her türlü arazide manevra kabiliyeti, yangın söndürme kapasitesi ve araç-gereçler için maksimum alanı ile mükemmel bir uyum sergiledi. SDIS (Services Départmental d'Incendie et de Secours) temsilcileri sekiz ayrı olay yerine davet edildi. İtfaiye aracı yollarda ve itfaiyecilerin çalışma alanlarında test edildi. Yapılan bu test sürüşleri, yollarda ve çok zor şartlardaki arazilerde gerçekleşti.

Bu yeni dizayn edilmiş olan hafif kamyon serisi, her hava koşulunda hem kırsal kesimde, hem de ormanlarda acil durumlara cevap vermek için geliştirildi. LYNX itfaiye aracı kırsal alanlarda ihtiyaç durumumda kullanılmaya elverişli olmayan şehir araçlarına yenilikçi bir alternatif olarak sunuldu. Iturri Grup, hafif araçların performansını arttırarak 6.5 tonluk, dört koltuklu, 1,940 litrelik su ve 60 litrelik ıslatma kapasitesiyle toplamda 2,000 litrelik tanka sahip bir araç geliştirerek itfaiyecilerin işini kolaylaştırmayı amaçladı.

Kamyonun üst yapı özellikleri, Iturri tarafından geliştirilen ve yenilikçi, geri dönüştürülebilir, çevreyle dost EcoPolyFire© teknolojisine sahip. Bremach T-Rex şasi, LYNX itfaiye aracının inanılmaz bir şekilde hızlı hareket etmesini sağlıyor. 3.0-litrelik, çift turbo, Fiat Powertrain motoru Euro 5 ile uyumlu ve 176 Hp and 400Nm kapasiteye sahip.

LYNX, toplam 10 dişli oranıyla elde edilmesini sağlayan 2 vitesli yavru şanzımana bağlı 5 ileri vitesli Allison 1000SP Serisi tam otomatik şanzımanla donatıldı. Allison tork konvertörü teknolojisi, torku arttırarak her tür arazide daha üstün kalkış ve hassas manevra sağlarken aktarma organlarının uzun ömürlü olmasına katkıda bulunuyor. Allison şanzımanlar, en zorlu kullanım koşullarında bile üstün güvenilirlik, dayanıklılık ve performans sunuyor. Iturri Ürün Müdürü Hervé Tocan yaptığı açıklamada; “Allison tam otomatik şanzımanlarının en büyük avantajı ellerini her zaman direksiyonda tutan itfaiye sürücüleri için güvenlik, sarsıntısız sürüş ve hızlanma sağlamasıdır. Kendini araç performansına adamış ve önemli kazançlar sağlamış iş ortaklarımızla beraber bu projeyi bitirdiğimiz için çok gururluyuz’’ diyor.Model

LYNX Aracı

Üst Yapı

Iturri

Şasi

Bremach T-Rex

Şanzıman

Allison 1000SP Serisi

Brüt Araç Ağırlığı

6.5 ton

Su Tankı Kapasitesi

1,800 ile 2,000 litre arasında

Yaklaşma açısı

48º

Ayrılma açısı

32º

Donanım

600 Kg

Üst yapı malzemesi

ECOPOLYFIRE©

Bremach Hakkında

4x4 Otomotiv sektöründe uzun bir geçmişe sahip olan İtalyan şirketi Bremach, 1950'lerin sonunda Kuzey İtalya'da kurulmuştur. İlk adı Aeronautica Macchi şirketi olan Bremach, sadece askeri uygulamalara odaklanıyordu ve operasyon ekonomisi ile güvenilirliği en üst düzeye çıkartmak üzere kısa ulaşım için özel bir üç tekerlekli araç geliştirdi. Şirket daha sonra inşaat ve tarım pazarlarını hedefleyen 4 tekerlekli araçlar tasarlamaya başladı. Bremach 2005'te otomotiv sektörü mühendisliği üzerine uzmanlaşan ve Valsella Meccanotecnica ile Darmak'ı kontrol eden ve ayrıca motor, şanzıman, şasi tasarım departmanında Fiat Group ile işbirliği yapan Pro.De'nin bünyesine katıldı. www.bremach.itIturri Hakkında

1947'de kurulan Iturri, güçlü bir uluslararası yapıya sahip İspanyol endüstri grubudur. Grubun günümüzde İspanya'da 16 ofisi, 9 uluslararası ofisi, 5 üretim merkezi ve 35 ülkede satış ofisleri bulunuyor. Iturri, 17 ülkede toplam 975 çalışanı ile hizmet veriyor. Şirketin şu anda 5,000 müşterisi ve 2 milyon kullanıcısı bulunuyor. Grubun ticari yapısı beş faaliyet bitiminden oluşuyor: Endüstri, Acil, Savunma ve Güvenlik, Sağlık ve Yeni Pazarlar. Iturri Grubu hakkında daha fazla bilgi için: www.iturri.comAllison Transmission, A.Ş. hakkında

Allison Transmission, orta ve ağır ticari araçlar, Amerika Ordusu orta ve ağır askeri araçlar için dünyanın en büyük tam otomatik şanzıman üreticisi ve transit otobüsler için hibrid sevk sistemleri sağlayıcısıdır. Allison şanzımanları, uzun yol kamyonları (dağıtım, atık, inşaat, itfaiye ve ambulans), otobüsler (çoğunlukla okul otobüsleri ve transit), karavanlar, uzun yol harici araçlar ve ekipman (çoğunlukla enerji ve madencilik) ve askeri araçlar (tekerlekli ve tırtıklı) gibi farklı alanlarla kullanılmaktadır. 1915’te kurulan Allison’ın Genel Müdürlüğü Indianapolis, Indiana, A.B.D.’dedir ve yaklaşık 2,800 çalışanı bulunmaktadır. Çin, Hollanda, Brezilya, Hindistan ve Macaristan’da üretim tesisleri ve müşteri modifikasyon merkezi yer almaktadır. Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Avusturalya, Güney Amerika ve Afrika’da müşterilere hizmet veren Bölgesel Genel Müdürlükleri faaliyet göstermektedir. Allison dünya çapında 1,500 bağımsız distribütör ve bayi lokasyonuna sahiptir. Allison hakkında daha fazla bilgi, www.allisontransmission.com’dan edinilebilir.

Bu basın bülteninde geleceğe yönelik beyanlar bulunabilir. Geçmişle ilgili gerçekler dışındaki beyanlar, geleceğe yönelik beyanlardır. Bazı durumlarda, geleceğe yönelik beyanları; "labilir," "lacak," "meli," "beklemek," "planlar," "proje," "beklemek," "inanmak," "tahmin etmek," "öngörmek," “niyetlenmek,” “önceden tahmin etmek,” “olabilir,” "olası," "devam" gibi terminoloji veya bu terimlerin olumsuz veya benzerleriyle anlayabilirsiniz. Geleceğe yönelik beyanlar gelecekteki performansı garantilemez ve bilinen veya bilinmeyen riskleri içerebilir. Gerçek sonuçların geleceğe yönelik beyanların yapıldığı zamandan farklı olmasına neden olan etkenler aşağıdakileri içerir ve onlarla sınırlı değildir: önemli borçlanma risklerimiz, genel ekonomik ve sektör koşulları, rakiplerimizin hareketlerinin ters etkileri; teknoloji, pazardaki yenilikler ve müşteri ihtiyaçlarındaki değişikliklere bağlı olarak hedeflerimize ulaşmak için hazırlıklarımızın tamamlanması; tam otomatik şanzımanların benimsenmesini arttırmak için Kuzey Amerika dışındaki pazarlarda başarısız olunması; yeni modellerin piyasaya sunulmasının gecikmesi, kampanyaların durdurulması ve/veya artan garanti maliyetleri ve gelecekteki satışların azalmasına neden olacak ürünlerimizde hataların bulunması; önemli müşterilerimizden birinin kaybı veya konsolidasyonu; grevler, iş durdurma veya iş uyuşmazlıkları. Bu tür geleceğe yönelik beyanların makul tahminlere dayandığına inanmamıza rağmen, beklentilere ulaşılacağı ve sapmanın gerçekleşmeyeceği konusunda garanti veremeyiz. Tüm bilgiler bu basın bülteninin tarihi esaslıdır ve hiçbir geleceğe yönelik beyanı gerçek sonuç veya beklentilere uydurmak için güncelleme yükümlülüğü altına girmiyoruz.


Sektörler:
Sayfa URL'si: